HISZPANIA

Rowerowa Costa Blanca 8 dni

Jedyna w swoim rodzaju przygoda w Hiszpanii!

ADVENTURE | AKTYWNY WYPOCZYNEK

Odkryj Hiszpanię BEZ GRANIC!

Costa Blanca, czyli Białe Wybrzeże zlokalizowane we Wspólnocie Walencji to nie tylko piękne, piaszczyste i szerokie plaże, które obejmują ponad 240 km linii brzegowej, ale także górzysta część prowincji Alicante i Walencji, gdzie można poznać i poczuć prawdziwą Hiszpanię. To właśnie tutaj pośród pasma gór Prebetyckich, których szczyty sięgają ponad 1500 metrów n.p.m. znajdują się średniowieczne ruiny zamków i warowni. Są tu również malownicze wioski, które charakteryzują się bogatym dziedzictwem historyczno-kulturowym. To właśnie tutaj można zobaczyć jak żyją Hiszpanie z dala od dużych aglomeracji oraz miejsc typowo turystycznych. A wszystko to w otoczeniu śródziemnomorskiej przyrody! Gajów oliwnych i migdałowców, które od lutego pokrywają się niezliczoną ilością różowych i białych kwiatów oraz dwóch parków krajobrazowych: La Font Roja i Sierra de Mariola, które ze względu na bogatą florę i faunę stanowią obszar chroniony w tej części Hiszpanii. Region ten wyróżnia się również znakomitą, lokalną gastronomią, która przede wszystkim bazuje na oliwie z oliwek i miejscowych warzywach uprawianych na żyznych terenach rolniczych usytuowanych w górskich dolinach. W miejscu tym można odnaleźć także obiekty wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, opuszczone w XVII wieku wioski Morysków, XVIII-wieczne depozyty śniegu czy też tradycyjną architekturę związaną z eksploatacją górskich źródeł. Również tutaj znajduje się miejscowość Bocairent, która uznana jest za jedną z najpiękniejszych wiosek w Hiszpanii. Górzysta część wybrzeża Costa Blanca to również idealne miejsce nie tylko dla osób, które lubią górskie wycieczki, ale także dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas na rowerze odkrywając jednocześnie piękno i historię tego regionu.

Dostępne terminy i ceny • Nowe terminy na 2023 już wkrótce! Interesuje Cię ten wyjazd i chcesz zorganizować go prywatnie? Napisz do nas!
 • Wyloty z Poznania, Gdańska, Krakowa i Wrocławia
 • PROMOCJA! Cena 4990 zł/os 4490 zł/os (szczegóły w zakładce Cena i Świadczenia)

 • Minimalna liczba Uczestników: 8 osób
 • Wyjazd realizowany z polskojęzycznym pilotem
AUTORSKI PROGRAM JAGNY ORZECHOWSKIEJ
MALOWNICZE TRASY ROWEROWE
COSTA BLANCA POZA UTARTYM SZLAKIEM
LOKALNE SMAKI I DEGUSTACJE
CIEKAWY PROGRAM ZWIEDZANIA

POZNAJ SZCZEGÓŁY WYJAZDU!

Rowerowa Costa Blanca 8 dni

Program ramowy wyjazdu Rowerowa Costa Blanca

Kliknij i rozwiń program!

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa i przelot do Alicante. Na lotnisku będzie na Państwa czekać samochód (lub bus) oraz polskojęzyczny przewodnik (przedstawiciel biura), który pomoże Państwu podczas zakwaterowania w hotelu, dostarczy rowery, a także zorganizuje spotkanie informacyjne.

City Tour Alcoi z polskojęzycznym przewodnikiem, który pokaże i opowie Państwu o najważniejszych miejscach w mieście Alcoi.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, który w pierwszej kolejności poprowadzi Państwa w stronę pasma górskiego Benicadell. Pierwsze 9 km jest stosunkowo proste, gdyż praktycznie cały czas jest z górki. Przed miejscowością Muro de Alcoy zaczynają się pierwsze wzniesienia, a także tzw. Vía Verde czyli trasa, którą w latach 50-tych ubiegłego wieku (między miastem Alcoi, a wybrzeżem) kursował stary pociąg parowy.

Obecnie z trasy tej korzystają głównie rowerzyści i pasjonaci górskich wycieczek. Pierwszy przystanek zaplanowany jest w Turballos: jest to średniowieczna osada położona na południowych stokach Benicadell. Wioska ta powstała w XI wieku, w czasach dominacji władców muzułmańskich na tych terenach. Do dnia dzisiejszego zachowała się tutaj architektura z ciosów kamiennych, a także niewielki kościół pod wezwaniem św. Franciszka z Pauli, wybudowany w miejscu, gdzie dawniej znajdował się meczet. Ze względu na ciekawą zabudowę i swoje usytuowanie, wioska ta uważane jest za jedną z najładniejszych w całej prowincji.

Po zwiedzeniu Turballos ruszymy w dalszą drogę w kierunku miejscowości Gaines. Trasa przebiega pośród pól uprawnych, gajów oliwnych i drzewek migdałowych, które od lutego zaczynają kwitnąć na biało i różowo. W Gaines będą mogli Państwo poznać historię miasteczka oraz zobaczyć XVI-wieczny kościół św. Jakuba Apostoła. Po krótkim odpoczynku w jednym z lokalnych barów (opcjonalnie) przewodnik poprowadzi Państwa w kierunku naturalnego zbiornika wodnego Albufera de Gaines, który ze względu na bogactwo flory i fauny stanowi obszar chroniony rzeki Serpis. To właśnie tutaj można spotkać żółwia hiszpańskiego lub różnorodne gatunki ptaków takich jak np. kaczki, czaple czy perkozy. W miejscu tym znajdują się 2 punkty obserwacyjne, z których rozpościera się przepiękny widok na gaje oliwne, pasmo górskie Almudaina i Benicadell oraz Park Krajobrazowy Sierra de Mariola.

Następnie (lokalnymi drogami i ścieżkami, które biegną wśród terenów uprawnych) udadzą się Państwo w kierunku miejscowości Muro de Alcoi, gdzie w jednej z tradycyjnych piekarni odbędzie się degustacja tzw. pasteles czyli niewielkich ciastek, których głównym składnikiem są migdały oraz miód pochodzący z tej części Hiszpanii. Ostatnim etapem wycieczki będzie powrót do hotelu w Alcoi.

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, który poprowadzi Państwa przez miasto Alcoi. Za miejscowością Concentaina rozpocznie się trasa, która do wioski Agres wiedzie przez pasmo górskie Sierra de Mariola. Na początku droga biegnie łagodnie  w  górę, ale im bliżej będą miejscowości Agres, tym więcej będzie krótkich i stromych podjazdów. W trakcie wycieczki będzie można nie tylko podziwiać widoki na szczyt Montcabrer, który wznosi się na wysokość 1399 metrów n.p.m., ale także przyrodę typową dla lasu śródziemnomorskiego.

To właśnie tutaj zobaczą Państwo m.in. dęby ostrolistne czy sosny, które pokrywają niższe partie parku krajobrazowego. Przystanek zaplanowano przy osadzie La Mola, gdzie przewodnik nie tylko opowie Państwu o parku krajobrazowym, ale także o obecności pierwszych śladów człowieka, który od pradawnych czasów mieszkał na tych terenach.

Po dotarciu do Agres, który położony jest na wysokości 722 metrów n.p.m. zobaczą Państwo m.in. największą, tradycyjną pralnię w prowincji Alicante, źródła rzeki Agres, stare ujścia wody, które od wielu pokoleń są wykorzystywane przez mieszkańców wioski oraz XV-wieczny klasztor pod wezwaniem Najświętszej Marii Dziewicy. W trakcie wizyty będzie czas na odpoczynek w jednym z lokalnych barów (opcjonalnie). Ostatnim etapem rowerowym tego dnia będzie powrót do Alcoi.

Po południu: czas wolny.

Po śniadaniu przewodnik zabierze Państwa na obrzeża miasta Alcoi, gdzie znajduje się tzw. Via Verde czyli trasa, którą dawniej jeździł pociąg. Obecnie droga ta zaadaptowana jest nie tylko dla osób, które lubią piesze wędrówki, ale także dla miłośników wycieczek rowerowych. W trakcie wycieczki będą Państwo przejeżdżać m.in. żelaznymi wiaduktami i tunelami, a wszystko to w otoczeniu wspaniałych widoków na Park Krajobrazowy La Font Roja i Sierra de Mariola oraz miasto Alcoi.

Pierwszy postój zaplanowano w osadzie El Puig, która od VII wieku p.n.e. zamieszkiwana była przez Iberów. W miejscu tym nie tylko dowiedzą się Państwo o historii osady, ale także będzie można podziwiać wspaniałe widoki na górzystą część prowincji Alicante. Z racji, iż dawne zabudowania Iberów położone są na wysokości 888 metrów n.p.m. ostatni odcinek jest dość stromy.

Po wizycie i krótkim odpoczynku udamy się drogą, która biegnie wśród pól uprawnych, sosen śródziemnomorskich  oraz  drzewek migdałowych, w kierunku wioski La Sarga. To właśnie tutaj zlokalizowane są pradawne groty, w których znajdują się dobrze zachowane rysunki naskalne przedstawiając człowieka pierwotnego m.in. podczas polowania. Miejsce to zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ostatnim etapem będzie powrót do Alcoi.

Po południu: czas wolny.

Po śniadaniu przejazd z przewodnikiem przez Alcoi, w kierunku Bocairent. Pierwszy fragment trasy biegnie częścią Parku Krajobrazowego Sierra de Mariola. Po drodze mija się rzekę Agres i wjeżdża się do malowniczej doliny La Valleta, która jest jedną z najżyźniejszych w całym regionie. W otoczeniu pól, łąk i terenów rolniczych można podziwiać północne pasmo parku krajobrazowego, którego całkowita powierzchnia wynosi ponad 17 tyś. hektarów.

Pierwszy postój zaplanowano we wiosce Bocairent, która jest jedną z najładniejszych w całej Hiszpanii. Średniowieczna część osady została całkowicie zbudowana na skałach. Podczas wizyty w Bocairent, przewodnik nie tylko opowie Państwu o niezwykłej historii tego miejsca, ale także oprowadzi labiryntem krętych i wąskich uliczek, gdzie do dnia dzisiejszego zachowały się średniowieczne domy, kościół parafialny wybudowany w miejscu, gdzie kiedyś wznosiła się twierdza muzułmańska, liczne ujścia wody oraz XVIII-wieczny depozyt śniegu.

W Bocairent zaplanowano także degustację słynnej nalewki „Herbeo de Sierra Mariola”, którą od stuleci przygotowuje się z ziół zebranych  na terenie parku krajobrazowego. W drodze powrotnej do Alcoi, ponownie będą Państwo przejeżdżać La Valletą, gdzie w jednym z gospodarstw agroturystycznych odbędzie się kurs gotowania najsłynniejszego hiszpańskiego dania czyli paelli, której kolebką jest Wspólnota Walencji. Jej głównym składnikiem jest ryż, warzywa, drób lub (popularne w górzystej części prowincji Alicante) mięso z królika. Oczywiście po jej przygotowaniu zaplanowano wspólny posiłek, po którym udadzą się Państwo w kierunku Alcoi.

Po wczesnym śniadaniu przewodnik poprowadzi Państwa przez miasto Alcoi w kierunku wioski Turballos i Gaines, które położone są u stóp pasma górskiego Benicadell. W drodze do miejscowości Lorcha, przejadą Państwo przez urokliwą wioskę Beniarres, gdzie m.in. będzie można zobaczyć tradycyjną pralnię z XIX wieku. Pierwszy postój zaplanowano przy ruinach zamku Perputxent, który został zbudowany w XII wieku na rozkaz miejscowych władców muzułmańskich.

Po krótkim odpoczynku wjadą Państwo na trasę wzdłuż rzeki Serpis. Od samego początku będzie można zachwycać się wspaniałymi formacjami skalnymi i śródziemnomorską przyrodą. Nie bez powodu kanion ten jest obszarem chronionym, który wyróżnia się bogactwem flory i fauny. Trasa wzdłuż rzeki ma ok. 8 km i do miejscowości Lorcha wraca się tą samą drogą. Ostatnim etapem będzie powrót do hotelu, przez Beniarres, Gaines, Muro de Alcoi i Cocentaina.

Tego dnia oddamy już nasze rowery.

Po śniadaniu opuścimy już Alcoi. Pojedziemy busikiem do rolniczej doliny Guadalest, którą dawniej zamieszkiwali Moryskowie, czyli muzułmanie, którzy przyjęli wiarę chrześcijańską. Dziś to prawdziwa oaza spokoju, w której znajduje się kilka uroczych wiosek. Zajrzymy do miasteczka Guadalest, nad którym góruje Castillo de San José i które należy do Federacji Najpiękniejszych Wsi na Ziemi.

Wejdziemy na punkt widokowy przy ruinach Zamku i spędzimy dłuższą chwilę w kameralnym miasteczku. Jeśli ktoś będzie miał ochotę, może odwiedzić jedno z nietypowych muzeów mieszczących się w miasteczku. 

Po południu pojedziemy do Benidormu – jednego z najpopularniejszych kurortów na Costa Blanca. Będzie trochę czasu wolnego na plażowanie lub ostatnie zakupy. 

Noc spędzimy w hotelu w Benidorm.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu, będzie na Państwa czekać (3 godziny przed wylotem) samochód (lub bus) oraz polskojęzyczny przewodnik, który pojedzie z Państwem na lotnisko Altet w Alicante.

Po odprawie bagażowej i kontroli, mogą Państwo udać się na stanowisko, z którego będzie realizowany przelot do wybranego miasta w Polsce.

Noclegi w hotelach 3 * lub B&B

W czasie wycieczki Rowerowa Costa Blanca nasza grupa będzie zakwaterowana w Alcoy i Benidromie w wybranych hotelach o standardzie 3* lub urokliwych B&B. Czekają tu na Was wygodnie urządzone pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu złożone z lokalnych produktów

W podstawowej ofercie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, ale jeśli podróżujecie w trójkę, dajcie znać i sprawdzimy możliwość dostawki.

Rowerowa Hiszpania – terminy i ceny

Termin Wylot z Gdańska, KrakowaWylot z Poznania, Wrocławia
20-27.10.224490 zł/os (4990 zł/os)4490 zł/os (4990 zł/os)
Ewentualne dopłaty:
Dopłata do pokoju 1-osobowego850 zł850 zł
Miejsca obok siebie w samolocie i wcześniejsza odprawa on-lineod 120 zł/osod 40 zł/os
Dodatkowy duży bagaż podręczny o wadze 10 kg + priorytetowe wejście na pokładod 200 zł/sztod 130 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 10 kg i wymiarachod 260 zł/sztod 150 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 20 kgod 400 zł/szt od 250 zł/szt

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przelot na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi (szczegóły w zakładce Przeloty)
 • Mały bagaż podręczny
 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • 7 noclegów ze śniadaniami w hotelach 3* bądź B&B
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych
 • Posiłki według programu (7 śniadań)
 • Opieka polskiego przewodnika/pilota na miejscu
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 3.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Składki na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.
 • Posiłków niewymienionych w świadczeniach – na obiady podczas całego wyjazdu należy przeznaczyć ok. 130-150 €.
 • Innych wycieczek fakultatywnych oraz obiadu i kolacji w dniu wolnym.

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 30% wartości wycieczki. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Wyjazd Rowerowa Costa Blanca realizowany będzie z Gdańska, Poznania, Krakowa i Wrocławia.

Godziny lotów

Gdańsk – Alicante 06:25-10:00
Alicante – Gdańsk 10:35-14:00
Linia lotnicza: Ryanair

Poznań – Alicante 07:00-10:20
Alicante – Poznań 10:55-14:00
Linia lotnicza: Ryanair

Kraków – Alicante 18:35-21:55
Alicante – Kraków 15:10-18:10
Linia lotnicza: Ryanair

Wrocław – Alicante 16:50-20:05
Alicante – Wrocław 20:40-23:40
Linia lotnicza: Ryanair

Bagaż

 • RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
 • KARTY POKŁADOWE – Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48 godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.

Inne informacje

 • Jeśli interesuje Cię inny port wylotu lub rezerwacja pakietu bez przelotu, poprosimy o kontakt.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).

Ludzie, których podczas wyjazdu rowerowego do Hiszpanii

 • Jagna z wykształcenia filolog arabistyki, którą ukończyła na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie studiów przebywała na terenie Maroka, które przemierzyła wzdłuż i wszerz, poznając najpiękniejsze i najdziksze zakątki Kraju Zachodzącego Słońca. Pobyt w Maroku nauczył ją, iż podróże kształcą wyłącznie wtedy, gdy z uśmiechem wychodzi się do ludzi i patrzy na świat i inną kulturę szeroko otwartymi oczami. Po studiach  pracowała jako tłumacz języka arabskiego na Bliskim Wschodzie. Pasja do podróżowania, poznawania nowych miejsc i kultury Orientu zaprowadziła ją nie tylko do Mezopotamii, gdzie odwiedziła  starożytne miasto Ur, ale także do Bagdadu. Po 4 latach spędzonych na Bliskim Wschodzie ponownie trafiła do Maroka, gdzie ponad 10 lat pracowała jako pilot wycieczek. Znajomość języka arabskiego pozwala jej na bezpośredni kontakt z miejscową ludnością i dzięki temu, turyści mogą poznać i zobaczyć prawdziwe Maroko.  Finalnie ślady Maurów  doprowadziły ją na Półwysep Iberyjski, gdzie od 8 lat mieszka i pracuje jako oficjalny przewodnik w Hiszpanii. Oprowadza w regionie Wspólnoty Walencji, Andaluzji, Kraju Basków i po Aragonii, która jest jej ukochanym regionem na terenie całego kraju. W wolnym czasie lubi aktywnie spędzić czas na łonie przyrody m.in. przemierzając górzystą część prowincji Alicante na rowerze lub podczas górskich wycieczek, które organizuje nie tylko dla Polaków, ale także dla Hiszpanów, którzy odwiedzają tą część Hiszpanii. Jest osobą komunikatywną i otwartą, która radzi sobie w sytuacjach wymagających podejmowania szybkich oraz zdecydowanych decyzji.
 • W przypadku programów autorskich staramy się, by były realizowane przez ludzi, którzy je stworzyli, jednak czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Jeśli okaże się, że autor programu nie może być z Wami podczas wyjazdu, program zrealizuje inna osoba. Oczywiście z podobną pasją i z ogromną wiedzą!

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 3.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, bagażu do 3.000 zł, CHP oraz kwarantannę w kraju docelowym do kwoty 1.000 € – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Praktyczne informacje

 • Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie, ze względu na dostępność terminów warsztatów lub pogodę, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane.
 • Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas realizacji programu odbywają się busikiem do wyłącznej dyspozycji naszej grupy, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które wykupiły przelot przez nasze biuro).

Informacje o COVID-19

Informacje o obostrzeniach z dn. 20.06.22. Przedstawione wymogi dotyczą osób dorosłych, a jeśli chcecie podróżować z dziećmi, prosimy o kontakt!

 • Przelot do Hiszpanii – Nie trzeba przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. green pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego.
 • Na miejscu – Na terytorium całego kraju obowiązkowe jest noszenie maseczki ochronnej: w ośrodkach ochrony zdrowia, szpitalach, aptekach, w ośrodkach opieki, w środkach transportu (autobusy, pociągi, samoloty, taksówki, statki, metro). Zwolnione z obowiązku noszenia maseczki ochronnej są m.in. dzieci do 6. roku życia, osoby posiadające schorzenia układu oddechowego, osoby z niepełnosprawnością i posiadające trudności w samodzielnym odkrywaniu lub zakrywaniu ust i nosa. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maseczki ochronnej grozi mandat w wysokości do 100 euro.
 • Powrót do Polski – Przy powrocie do Polski nie są wymagane żadne testy ani certyfikaty, jednak osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test przed przyjazdem na lotnisko.

Informacje o obostrzeniach będą aktualizowane na bieżąco. Ewentualna zmiana obostrzeń nie będzie podstawą do rezygnacji wycieczki.

Zarezerwuj wyjazd

Wycieczkę Rowerowa Costa Blanca możesz zarezerwować poprzez formularz rezerwacyjny lub telefonicznie / mailowo w naszym biurze.

Jeśli wypełnisz formularz, skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – poprosimy wtedy o więcej danych.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Rowerowa Costa Blanca – Rezerwacja wyjazdu

Wybierz termin z listy
Polityka Prywatności

Szukasz innego terminu lub wyjazdu rowerowego? Proponujemy wyjazd do Włoch, do Apulii!

ROWEROWA COSTA BLANCA

Galeria

Zobacz galerię zdjęć z wycieczki rowerowej do Hiszpanii.