wyjazdy | KIERUNKI

Wyspy Brytyjskie

Kraina owiec, mgieł i celtyckich legend!

KATEGORIA:

Wyspy Brytyjskie

Położony na północy Europy archipelag Wysp Brytyjskich ma wszystko, co może zachwycić podróżnika. Znajdziecie tu przedwieczne skały, uformowane w najpiękniejsze krajobrazy, okraszone soczystą zielenią i białymi punkcikami pasących się owiec. Porwie Was burzliwa historia zwaśnionych regionów, układająca się w niemożliwy do rozplątania węzeł. Serce skradną Wam szkockie legendy, angielskie poczucie humoru, język walijski, kornwalijskie wrzosowiska i irlandzka muzyka.

„Niewyczerpany temat do rozmów stanowi pogoda, co może zdumiewać, choćby z tego powodu, że […] występują jedynie dwa jej podstawowe rodzaje – sucha i deszczowa – do czego dochodzi pomocniczy podział na pogodę wietrzną i bezwietrzną.” (David Ross)

Irlandia i Wielka Brytania

Zobacz nasze wyjazdy Slow & Adventure na Wyspy Brytyjskie realizowane pod opieką naszych pilotów, instruktorów i przewodników.

Kuchnia wysp brytyjskich

Choć kuchnia Wysp Brytyjskich nie należy do najbardziej popularnych kuchni świata, to wystarczy przyjrzeć się jej bliżej, by znaleźć prawdziwe perełki. Choćby szkocki haggis, który mimo mało apetycznego wyglądu, swym smakiem zasłużył sobie na własne święto oraz na hołd poety i to nie byle jakiego! Czego warto spróbować? Choćby angielskie serów o wyrazistym smaku oraz maślanych scones z domową konfiturą. Czekają tu na Was tradycyjne potrawy z baraniny i jagnięciny oraz bardzo współczesny chicken tikka masala inspirowany kuchnią indyjską. Gwarantujemy też, że słynna fish & chips nigdzie nie smakuje tak wybornie jak w niewielkich miasteczkach, jedzona prosto z… gazety. Poza tym tylko tutaj da się (ale czy na pewno?) rozstrzygnąć odwieczny spór – czy lepsza jest szkocka whisky czy irlandzka whiskey?