Włochy

Trekking na Sardynii 8 dni

Wyprawa słynnym szlakiem Selvaggio Blu!

wyjazdy adventure | WYPRAWY

Zapraszamy na trekking na Sardynii!

Zapraszamy na Sardynię, na trekking jednym z najtrudniejszych włoskich szlaków, Selvaggio Blu. Podczas naszej wyprawy skorzystamy z nieco łatwiejszej opcji, która pozwoli nam pokonać Selvaggio Blu bez użycia lin. Na szlaku, który biegnie przez wapienne góry Supramonte di Baunei wzdłuż Zatoki Orosei, czekają na nas niezliczone atrakcje. Niezapomniane widoki, morze i najpiękniejsze plaże, zupełnie dzikie górskie okolice, ovili (szałasy) i zagrody pasterskie rozsiane po górach, sędziwe drzewa, niesamowite formy skalne, urwiska, cisza i niezapomniane wrażenia! Będziemy spać w namiotach i w bacówkach pod rozgwieżdżonym niebem. Pójdziemy kilkusetletnim szlakiem pasterzy i węglarzy, którzy znali każde sekretne przejście. Nasz trekking na Sardynii to 7 dni pełnych niezapomnianych wrażeń – dołącz do nas!

Dostępne terminy i ceny • Nowe terminy na 2023 już wkrótce! Interesuje Cię ten wyjazd i chcesz zorganizować go prywatnie? Napisz do nas!
 • Wyloty z Modlina
 • Cena od 6390 zł/os
 • Szczegóły w zakładce Cena i Świadczenia

 • Minimalna liczba Uczestników: 10 osób
 • Wyjazd odbywa się pod opieką przewodników górskich
WSPÓLNY PROGRAM BEATY I SALVATORE
WYPRAWA SZLAKIEM
SELVAGGIO BLU
NOCLEGI W NAMIOTACH
I PEŁNE WYŻYWIENIE

NAJPIĘKNIEJSZE WIDOKI NA SARDYNII
TRANSPORT BAGAŻU PODCZAS WYCIECZKI

POZNAJ SZCZEGÓŁY WYJAZDU!

Trekking na Sardynii

Program ramowy wyjazdu Trekking na Sardynii

Kliknij i rozwiń program!

Nasz wyjazd rozpoczniemy na lotnisku w Cagliari na włoskiej Sardynii. Na lotnisku będzie czekał na nas busik, który zabierze nas do położonego w górach miasteczka Baunei. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja na zimno i nocleg.

Po śniadaniu pojedziemy busem z Santa Maria Navaresse do Pedra Longa monumentalnej skały, gdzie rozpoczyna się słynny szlak Selvaggio Blu. Zabierzemy ze sobą mniejsze plecaki, a większe bagaże zostaną przetransportowane na miejsce noclegu. 

Zaczniemy od Pedra Longa. Pierwsza i najłatwiejsza część naszej trasy biegnie przez zarośla makii – formacji roślinnej charakterystycznej dla obszarów śródziemnomorskich. Następnie skierujemy się w stronę Punta Giraldili. Bardzo stromym podejściem dotrzemy do panoramicznego tarasu, gdzie będzie okazja do podziwiania widoków. 

Z tarasu zejdziemy do bacówki Piras, gdzie zostaniemy na obiadokolację i nocleg. 

Po śniadaniu wyruszymy z bacówki Piras do zatoki Portu Cau i na Capo Monte Santo – cypel zamykający od południa Zatokę Orosei. To łatwa trasa, a w Portu Pedrosu zatrzymamy się na kąpiel w błękitnym morzu. 

Na trasie zjemy obiad w formie pikniku i w nieśpiesznym tempie wrócimy do naszej bacówki na obiadokolację i nocleg. 

Po śniadaniu opuścimy bacówkę i wyruszymy przez Góry Supramonte do najpiękniejszej plaży w Zatoce Orosei – Cala Goloritzè. Trasa prowadzi przez jeden z piękniejszych panoramicznych tarasów Punta Salinas, skąd roztacza się bajeczny widok na całą zatokę. 

Po południu skierujemy się na płaskowyż di Golgo, gdzie zwiedzimy m.in. As Piscinas (naturalne baseny w skałach, gdzie gromadzi się deszczówka), znaną otchłań zwaną “Su Sterru” (300 m – to jedna z głębszych otchłani w Europie) oraz wiejski kościół Św. Piotra, gdzie w czerwcu odbywa się znana sagra della capra czyli festyn koźliny. 

Kolacja i nocleg na płaskowyżu Golgo. 

Po śniadaniu wyruszymy z płaskowyżu do Golgo w dalszą trasę przez góry. Po Cala Goloritzè kolej na kolejną perłę w Zatoce Orosei, czyli na Cala Mariolu. Ruszymy najpierw polną drogą, która później zmienia się w ścieżkę węglarzy i pasterzy. Po drodze miniemy kilka opuszczonych pasterskich zagród, skalny łuk i ciekawe strome przejścia. 

Czas wolny spędzimy na plaży, a obiad zjemy w formie pikniku. 

Po obiedzie przeprawimy się pontonem do kolejnej plaży – Cala Biriola (jeśli pogoda nam na to pozwoli). Jeśli pogoda nie dopisze, pójdziemy dalej pieszo do plaży Cala Biriola. Jeśli idziemy pieszo, będzie to jeden z dłuższych i bardziej męczących odcinków na naszej trasie. Zejście i podejście na plaże Cala Biriola biegnie wzdłuż klifu, a my będziemy przechodzić po drewnianych pomostach zawieszonych wzdłuż ścian i po drabinach. Jak wygląda ta część szlaku możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Stąd kierujemy się do bacówki Ololbitzi, która znajduje się ok. 400 m wyżej, w górach. Tu zjemy kolację i zostaniemy na nocleg. 

Po śniadaniu wyruszymy z bacówki Ololbitzi na szczyt Punta Serra Overa,z którego roztacza się niesamowity widok na całą Zatokę Orosei, od Capo Montesanto aż do Capo Comino. 

Gdy już nasycimy się widokami, ruszymy w dół szlakiem do plaży Cala Sisine. Tu zjemy kolację i zostaniemy na nocleg!

Po śniadaniu wyruszymy na ostatni już odcinek naszej trasy. Z plaży Cala Sisine czeka nas strome podejście do szlaku, który biegnie w dębowym i chruścianym lesie i prowadzi do bacówki Ovile Irove Longu. Tu wejdziemy na szlak, który poprowadzi nas do plaży Cala Luna. Na trasie zobaczymy kolejny słynny skalny łuk, S’Archittu de Lopiru

Dotrzemy na Cala Luna, gdzie zjemy kolację i zostaniemy na nocleg.

Po śniadaniu czas na zasłużony wypoczynek! Możecie plażować, kąpać się w błękitnym morzu lub wybrać się na ostatni spacer po okolicy!

Ok. 13:30 zjemy obiad w restauracji przy plaży Cala Luna. Po obiedzie popłyniemy pontonem lub stateczkiem do Santa Maria Navarrese, gdzie będzie trochę czasu wolnego np. na ostatnie zakupy (w przypadku brzydkiej pogody – przeprawa do Cala Gonone).

Po południu przyjedzie po nas busik, którym pojedziemy na lotnisko w Cagliari, gdzie zakończymy nasz wyjazd. Odprawa i przelot do kraju.

Ważne informacje o szlaku

 • Selvaggio Blu to jeden z najtrudniejszych włoskich szlaków trekkingowych. Choć pójdziemy jego lżejszą wersją (o średnim poziomie trudności), to nadal jest to wymagająca trasa. Codziennie przez kilka dni będziemy w drodze, pokonując spore przewyższenia oraz odległości powyżej 10 km. Na nasz trekking na Sardynii zapraszamy zatem Uczestników w dobrej kondycji fizycznej i bez przeciwwskazań zdrowotnych do intensywnego wysiłku fizycznego.  
 • Podany program może ulec zmianie w zależności od pogody lub kondycji fizycznej Uczestników wyprawy. Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem!
 • Trudności na szlaku: Selvaggio Blu to szlak niewskazany dla osób, które cierpią na lęk wysokości, ponieważ niektóre przejścia są dosłownie zawieszone w powietrzu. Teren jest górzysty, a w niektórych miejscach przejście utrudniają luźne kamienie. Na większości szlaku brak cienia, dlatego zapraszamy w terminach, gdzie nie powinny już nam doskwierać upały. To oferta dla osób, dla których noclegi w namiocie, życie na łonie natury przez 7 dni z dala od cywilizacji nie będzie przeszkodą, a wyczekiwanym odpoczynkiem. W wielu miejscach nie ma zasięgu. Będziemy my i dzika natura 🙂
 • Ważne: jeśli nie dopisze nam pogoda, na niektórych odcinkach nie będzie można dostarczyć większych plecaków na miejsce noclegu, więc może się zdarzyć, że będziemy musieli wędrować z nimi na miejsce noclegów. Dlatego pakując plecak, pamiętajcie aby zabrać tylko rzeczy niezbędne na tygodniowy pobyt w górach. Skorzystajcie z listy, którą oddajemy w Wasze ręce 🙂 

Szlak Selvaggio Blu

Jest takie miejsce w basenie Morza Śródziemnego, gdzie nadal tradycja przeplata się z dziką naturą. Gdzie urwiste zbocza gór zanurzają swoje stopy w krystalicznych wodach. Gdzie wciąż wędrujemy szlakami, którymi od stuleci chodzili pasterze. Gdzie jeszcze dzisiaj spotkamy pasterzy, którzy w najodleglejszych zakątkach gór założyli swoje zagrody i pomimo przeciwności losu wciąż kultywują stuletnie tradycje. To miejsce nazywa się Supramonte di Baunei.

Baunei i okolice gwarantują niespotykane widoki. To wapienne góry poprzecinane wąwozami, które często prowadzą do najpiękniejszych sardyńskich plaż. To 40 km linii brzegowej z wysokimi klifami. Wybrzeże Baunei rozciąga się od Santa Maria Navarrese aż do plaży Cala Luna. Znajdują się tutaj najsłynniejsze miejsca na Sardynii. Kierując się na północ spotykamy Guglia di Pedra Longa, Capo Montesanto, Portu Pedrosu oraz Portu Cuau, Cala Goloritze, Ispuligidenie (Cala Mariolu), Cala Biriala, Cala Sisine i Cala Luna.

Krajobraz charakteryzują krasowe doliny. Zobaczymy tu bazaltowy płaskowyż Golgo z otchłanią Su Sterru i płaskowyż krasowy Margine. Tereny te zamieszkują m.in. orzeł królewski, sokół wędrowny, mewa korsykańska, muflony, dziki, jastrzębie, sokół królewski, orzeł Bonelli i inni dumni przedstawiciele sardyńskiej fauny. Ponadto znajduje się tutaj wiele jaskiń i przepaści zarówno nad, jak i pod poziomem morza.

Bardzo ważne jest również dziedzictwo kulturowe, obejmujące wszystkie okresy historyczne, począwszy od okresu przednuragijskiego aż po średniowiecze. Znajdują się tutaj m.in. wioski nuragijskie, nuraghi, tombe dei giganti, forty, pozostałości po dominacji Rzymian na wyspie, średniowieczne kościoły m.in. Kościół Santa Maria Navarrese i di Eltili, wieża aragońska czy kościół San Pietro na płaskowyżu Golgo.

Również miłośnicy wspinaczki znajdą tutaj liczne drogi, pionowe skały, iglice (guglie), dzika naturę i niespotykane krajobrazy.

Miejscowość i mały port Santa Maria Navarrese leży w zielonej dolinie, porośniętej gajami oliwnymi, sadami figowymi i sędziwym dzikimi drzewami oliwnych, a także zaroślami makii śródziemnomorskiej. Nazwa nadmorskiej miejscowości pochodzi od kościoła zbudowanego w 1052 przez księżniczkę z Nawarry, córkę króla Garcia Sanchez V, która została prawdopodobnie wydalona lub uciekła z kraju z powodu intryg na dworze królewskim. Podczas sztormu statek, na którym znajdowała się księżniczka zatonął w pobliżu Monti Insani, które dzisiaj noszą nazwę Monte Santo. Księżniczka przeżyła morską katastrofę, a w podzięce za uratowanie jej życia zbudowano kościół.

Bardzo trudno jest wyrazić słowami to, co czeka na nas na trekkingu. Dlatego zobaczcie krótki reportaż z takiej wyprawy z Salvatore i Paolo z grupy CAI z Florencji.

Zakwaterowanie w namiotach przy górskich bacówkach i na plażach

Pierwszą noc po przylocie spędzimy w hotelu w położonym w górach miasteczku Baunei. W czasie trekkingu nasi Uczestnicy będą spali w namiotach rozlokowanych pod gwiazdami przy położonych w górach tradycyjnych sardyńskich bacówkach oraz na plażach. Prosimy, aby zabrać ze sobą śpiwory!

Wyżywienie: śniadania, obiady w formie lunch boxów i ciepłe kolacje

W cenie podstawowej naszej wycieczki sprzedajemy miejsce w namiotach 2-osobowych, co oznacza, że osoba zgłaszająca się na wyjazd w pojedynkę, zostanie dokwaterowana do innej osoby.

Krótki opis miejsc noclegowych

 • Baunei – pierwszy nocleg spędzimy w hotelu 3* w położonym w górach miasteczku Baunei
 • Ovile Piras – śpimy w namiotach obok bacówki, rozstawionych pod zadaszeniem. W samej zagrodzie jest jedna toaleta i prysznic. Woda jest tu transportowana z dołu, więc raczej nie będzie ciepła! Jeśli noce będą już chłodne, kolację zjemy w bacówce przed kominkiem.  
 • Płaskowyż Golgo – śpimy w namiotach na płaskowyżu, w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Są tutaj prysznice z ciepłą wodą oraz toalety, a także 2 restauracje-schroniska i bar.  
 • Ovile Ololbitzi – śpimy w namiotach pod zadaszeniem obok tradycyjnej sardyńskiej zagrody, w której hodowane są zwierzęta. To najbardziej „dziki” i najbardziej klimatyczny z naszych noclegów. Jest tu łazienka, malutka knajpka i niewielki domek, w którym zjemy kolację w razie chłodnej nocy.
 • Plaża Sisine – śpimy w namiotach na plaży. W głębi plaży jest miejsce biwakowe, są toalety i prysznice, a także bar i restauracja.
 • Plaża Cala Luna – śpimy w namiotach na plaży. W głębi plaży jest miejsce biwakowe, są toalety i prysznice, a także bar i restauracja.

Wyżywienie

Czego możecie się spodziewać, jeśli chodzi o jedzenie na szlaku? Podpowiadamy!

 • Śniadania typowo włoskie: herbata, kawa, mleko, ciastka, ricotta, dżem, chleb lub suchary (w niektórych miejscach wzmocnione np. o jajka)
 • Obiad w formie lunch boxu: woda, owoce, warzywa, wędliny i ser, pieczywo (nie będziemy jeść w biegu – czekają na nas pikniki w wyjątkowych miejscach)
 • Kolacje na ciepło (najczęściej przystawka, danie główne oraz warzywa): kolacje będą organizowane w bacówkach lub niewielkich restauracjach położonych na szlaku lub w pobliżu noclegu. Będziemy jeść pod gwiazdami lub przy kominku. Postaramy się, abyście spróbowali regionalnych dań, pieczonych mięs oraz dań rybnych. Przykładowe potrawy to choćby culurgiones (sardyńskie pierogi), pieczone mięso (np. koźlina), makaron gnocchetti sardi (z sosem mięsno-pomidorowym), spróbujemy też czegoś na trawienie 😉 Jeśli nocleg będzie przy plaży, na kolację będą podawane dania na bazie ryb lub owoców morza.

Przykładowe noclegi:

Trekking na Sardynii – terminy i ceny

Termin Wylot z Modlina
19-26.06.22 6390 zł/os (6890 zł/os)
11-18.09.226390 zł/os (6890 zł/os)
16-23.10.22 6390 zł/os (6890 zł/os)
Ewentualne dopłaty:
Miejsca obok siebie w samolocie i wcześniejsza odprawa on-lineod 40 zł/os
Dodatkowy duży bagaż podręczny o wadze 10 kg + priorytetowe wejście na pokładod 130 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 10 kg od 150 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 20 kgod 250 zł/szt

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przelot na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi (szczegóły w zakładce Przeloty)
 • Mały bagaż podręczny
 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Przewóz bagażu i sprzętu na całej trasie wyjazdu (samochodami i pontonami)
 • 1 nocleg w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym z łazienką
 • 6 noclegów w namiotach przy bacówkach i na plażach (w cenie wypożyczenie namiotów oraz karimat / materaców)
 • 7 śniadań
 • 6 obiadów w formie lunch boxów (suchy prowiant, bułki, owoce, ser, wędliny) + 1 obiad w restauracji na Cala Luna (1 danie: spaghettata)
 • 7 kolacji – w hotelu zimna kolacja z uwagi na późne zakwaterowanie + 6 kolacji w bacówkach lub restauracjach na szlaku
 • Opieka lokalnego polskojęzycznego przewodnika-pilota z uprawnieniami AIGAE i GAE
 • Opieka lokalnego przewodnika górskiego z uprawnieniami AIGAE i GAE
 • Transfer z Baunei do Pedra Longa
 • Przeprawa pontonami z plaży Cala Mariolu na plażę Cala Biriola
 • Przeprawa pontonem lub statkiem z plaży Cala Luna do Santa Maria Navarrese
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Składki na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 30% wartości wyjazdu. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Wyjazd Trekking na Sardynii został oparty na lotach z Modlina do Cagliari.

Godziny lotów
Modlin – Cagliari 17:30-20:10
Cagliari – Modlin 14:30-17:05
Linia lotnicza: Ryanair

Bagaż

 • RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
 • KARTY POKŁADOWE – Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24 godziny przed planowanym lotem. Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.
 • BAGAŻ SPORTOWY – Jeśli chcesz zabrać kijki trekkingowe, daj znam znać, a sprawdzimy koszt przewozu sprzętu sportowego oraz jego wymiary.

Inne informacje

 • Jeśli interesuje Cię inny port wylotu lub rezerwacja pakietu bez przelotu, poprosimy o kontakt.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).

Poznaj ludzi, których spotkasz na szlaku Selvaggio Blu

 • Beata – nasza przewodniczka na Sardynii, niezwykle pozytywna i ciepła osoba. Autorka autorskich programów po tej pięknej włoskiej wyspie, m.in. programu Trekking na Sardynii szlakiem Salvaggio Blu. Jest nie tylko przewodnikiem lokalnym, ale również górskim i będzie nam towarzyszyć podczas wyprawy. Więcej o Beacie dowiecie się z zakładki O nas.
 • Naszym przewodnikiem będzie Salvatore – nasz znajomy, pierwszy przewodnik po górach Supramonte di Baunei. Salvatore (podobnie jak Beata) ma uprawnienia przewodnika górskiego (AIGAE i GAE – przewodnicy górscy na Włochy i regionalni). Salvatore był jednym z inicjatorów powstania szlaku Selvaggio Blu, pomógł go też wytyczyć. Pierwsze grupy zaczął organizować już w 1985 r. Zna góry jak własną kieszeń z kilku powodów, m. in. jest jednym z pasterzy w górach Supramonte. Jako dziecko spędzał wiele czasu w zagrodzie u dziadka i taty. Dziś jego zagroda znajduje się na szlaku prowadzącym do Punta Salinas i do Cala Goloritze. Podczas naszej wędrówki w górach Supramonte będziemy też gośćmi Salvatore w jego zagrodzie.

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, bagażu do 3.000 zł, CHP oraz kwarantannę w kraju docelowym do kwoty 1.000 € – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Co zabrać ze sobą na trekking na Sardynii

Beata przygotowała dla nas listę rzeczy, o których warto pamiętać pakując się na wyjazd 🙂

 • śpiwór (temperatury w nocy ok. 15 stopni Celsjusza)
 • większy plecak, w którym zostawimy wszystko, co będzie potrzebne na biwak
 • mniejszy plecak na codzienne przeprawy (ok. 30-40 l), dobrze jeśli jest wodoodporny lub z protekcją w razie deszczu (do codziennego noszenia będą: woda, lunch box, krem przeciwsłoneczny, ręcznik plażowy, drobne przekąski – np. owoce, orzechy, batoniki itp)
 • przynajmniej 2 pary butów na trasę: trekkingowe (wysokie, najlepsze za kostkę i nie nowe!) oraz sportowe
 • na wieczór lekkie buty (klapki, japonki, buty na kamieniste plaże)
 • przynajmniej 3 zmiany ubrań / ubranie na cebulkę; ubrania na zmianę: po jednym komplecie na dzień (nie będzie możliwości przeprania ubrań na szlaku – w żadnym z noclegów nie ma pralki, ubrania można będzie tylko przepłukać), np. 2-3 pary spodenek, 2 pary długich spodni, 3-4 koszulki , 2 bluzy z długim rękawem; bielizna (przynajmniej 3 szt. na zmianę – w niektórych miejscach jest woda i będzie można wypłukać ubrania) 
 • kurtka przeciwdeszczową  / lekką kurtkę chroniącą przed wiatrem i przed deszczem
 • latarka
 • butelka na wodę, kubek 
 • mydło w kostce, pasta do zębów
 • nóż składany, wielofunkcyjny
 • spray na komary
 • osoby, które używają kijków trekkingowych lub do nordic walking, mogą je zabrać ze sobą

Praktyczne informacje

 • Transfery lotniskowe odbywają się busikiem do wyłącznej dyspozycji naszej grupy, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).
 • W przypadku programów autorskich staramy się, by były realizowane przez ludzi, którzy je stworzyli, jednak czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Jeśli okaże się, że autor programu nie może być z Wami podczas wyjazdu, program zrealizuje inna osoba. Oczywiście z podobną pasją i z ogromną wiedzą!

Informacje o COVID-19

Informacje o obostrzeniach z dn. 20.06.22. Przedstawione wymogi dotyczą osób dorosłych, a jeśli chcecie podróżować z dziećmi, prosimy o kontakt!

 • Przelot do Włoch Od 1 czerwca 2022 r. przestają obowiązywać obostrzenia związane z wjazdem do Włoch. Nie trzeba więc przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. green pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego.
 • Na miejscudo 15.06.22 w niektórych miejscach publicznych (np. w transporcie zbiorowym) należy nosić maski typu FFP2.
 • Powrót do Polski Przy powrocie do Polski nie są wymagane żadne testy ani certyfikaty, jednak osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test przed przyjazdem na lotnisko.

Informacje o obostrzeniach będą aktualizowane na bieżąco. Ewentualna zmiana obostrzeń nie będzie podstawą do rezygnacji wycieczki.

Zarezerwuj wyjazd

Wyjazd Trekking na Sardynii 8 dni możesz zarezerwować poprzez formularz rezerwacyjny lub telefonicznie / mailowo w naszym biurze.

Jeśli wypełnisz formularz, skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – poprosimy wtedy o więcej danych.

Pamiętaj, że wyjazd Trekking na Sardynii to bardzo wymagający kondycyjnie wyjazd. Zanim zdecydujesz się na rezerwację, sprawdź koniecznie zakładki Opis Szlaku oraz Praktyczne Informacje.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Trekking na Sardynii 8 dni – Rezerwacja wyjazdu

Polityka Prywatności