Włochy

Rowerowa Apulia 8 dni

Niezapomniana przygoda na włoskim południu!

wyjazdy adventure | aKTYWNY WYPOCZYNEK

Zapraszamy do Apulii!

Zapraszamy na rowerową przygodę na południu Włoch w magicznej Apulii! Z nami zobaczysz ten nieodkryty region poza turystycznym szlakiem – nasze trasy wiodą przez winnice i gaje oliwne, przez niewielkie miasteczka, rezerwaty przyrody i wzdłuż błękitnego wybrzeża. W spokojnym tempie zwiedzimy najpiękniejsze zakątki Półwyspu Salento zwanego “obcasem włoskiego buta”. Wybierzemy się na degustację wina i lokalnych produktów i poznamy tajniki wyplatania tkanin na krosnach. Pojedziemy trasami, które pokona każdy Uczestnik o dobrej kondycji fizycznej, nawet jeśli jeździ na rowerze jedynie amatorsko. Gwarantujemy wspaniałe widoki, ciekawe historie, sympatyczną atmosferę i wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń! Dołącz do nas!

Dostępne terminy i ceny

 • Nowe terminy na 2023 już wkrótce! Interesuje Cię ten wyjazd i chcesz zorganizować go prywatnie? Napisz do nas!
 • Wyloty z Modlina i Warszawy
 • Cena od 4990 zł/os (szczegóły w zakładce Cena i Świadczenia)

 • Minimalna liczba Uczestników: 8 osób
 • Wyjazd realizowany z polskojęzycznym pilotem
MALOWNICZE TRASY ROWEROWE
CIEKAWY PROGRAM ZWIEDZANIA

WARSZTATY
I DEGUSTACJE
TRANSPORT BAGAŻU PODCZAS WYCIECZKI
GPS Z TRASĄ WYCIECZKI

POZNAJ SZCZEGÓŁY WYJAZDU!

Rowerowa Apulia

Program ramowy wyjazdu Rowerowa Apulia

Kliknij i rozwiń program!

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed planowanym wylotem. Odprawa i przelot do Bari – miasta położonego w regionie Apulia we Włoszech. Na lotnisku będzie czekał na nas busik, który zabierze nas na południe włoskiego „obcasa”, do urokliwego miasteczka Lecce.

Po zakwaterowaniu w pensjonacie B&B w centrum miasta, będziemy mieli czas na spacer po Lecce. Miasteczko fascynuje wspaniałą barokową architekturą, a swój oszałamiający wygląd zawdzięcza barwie i charakterystycznym cechom miejscowego piaskowca, wykorzystywanego w budownictwie sakralnym i świeckim.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie). Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie i nasz pierwszy odcinek rowerowej przygody w Apulii. My jedziemy na rowerach, a nasze bagaże zostaną przewiezione do miejsca docelowego.

Z Lecce udamy się do Otranto, a początkowy odcinek trasy będzie wiódł po stosunkowo płaskim terenie. Nasz pierwszy przystanek to Acaya – ufortyfikowane miasteczko z ogromnym zamkiem. Z Acaya udamy się do Rezerwatu Natury Le Cesine – obszaru chronionego WWF. Na obszarze bagien i wydm stanowiących piękną oazę zieleni, występuje tu wiele gatunków ptaków wędrownych.

Następnie malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża pojedziemy do ruin Roca Vecchia – starożytnego miasta z epoki brązu i dalej do jezior Alimini, uważanych za jedne z najpiękniejszych w całej Italii. Większe z jezior, Alimini Grande, otoczone przez skały pełne jest słonej wody, zaś mniejsze – Alimini Piccolo przez większą część roku obfituje w słodką wodę. Okolica zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrody!

Po południu dojedziemy do Otranto, gdzie spędzimy noc. Pójdziemy też na spacer po miasteczku, którego wąskie uliczki ukrywają niezwykłe cuda: bizantyjskie freski kościoła św. Piotra, mury obronne z widokiem na morze, a także katedrę z niesamowitą średniowieczną mozaiką.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Otranto i nocleg.

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie okolicy. Wyprawę rozpoczniemy szlakiem wiodącym wzdłuż rzeki Idro, która dała nazwę również pobliskiemu miasteczku.

Odwiedzimy Casamassela, gdzie dzięki działaniom fundacji „Le Constantine” nadal używa się tradycyjnych starych krosien do tkania. Po wycieczce z lokalnym przewodnikiem udamy się w kierunku Giurdignano, przejeżdżając przez megalityczny park, w którym zobaczymy dolmeny i menhiry z epoki brązu.

Około południa odwiedzimy lokalną winnicę, gdzie oprócz wizyty, spaceru wśród winorośli i degustacji wina, spróbujemy także lokalnych produktów w formie finger food.

Powrót do Otranto i czas wolny do Waszej dyspozycji. W Otranto będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Nocleg w hotelu w Otranto.

W tym dniu dla chętnych możliwość zorganizowania przejażdżki konnej po okolicy (ok. 65 €/os/2 h – chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt).

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd najbardziej dzikim odcinkiem wybrzeża Salento. Odwiedzimy najbardziej wysunięty na wschód punkt Włoch – Faro della Palacia i małe, czerwone jezioro, powstałe w nieczynnym kamieniołomie boksytu.

Następnie pojedziemy dalej wzdłuż wybrzeża. Trasa przebiegająca wśród klifów nad samym morzem, sprawia wrażenie ogromnego tarasu z widokiem na Cieśninę Otranto. Przy pięknej pogodzie i odrobinie szczęścia zobaczymy góry Albanii i Grecji!

W miarę możliwości odwiedzimy krasową Jaskinię Zinzulusa, z pięknymi formacjami skalnymi, którym zawdzięcza swoja nazwę.

Nasza trasa będzie wiodła wzdłuż pól uprawnych, które dzięki pomysłowości apulijskich chłopów mogły pojawić się na jałowych dotychczas terenach. Dotrzemy do niewielkiego i bogatego w rzadką roślinność Kanionu Ciolo i przejdziemy przez most łączący jego zbocza. Z Kanionu już niecałe 10 km będzie dzieliło nas od Sanktuarium Santa Maria di Leuca, które zwiedzimy podążając śladami starożytnych pielgrzymów.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Leuca i nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka na Przylądek Leuca, czyli najbardziej wysuniętą na południe część Apulii. Zobaczymy wyjątkową wieżę obronną położoną w centrum małej wioski, a także starożytny młyn wykopany w skale.

Zajrzymy do Vereto – starożytnego miasta przedromańskiego, gdzie na własne oczy zobaczymy jak wygląda “centropietre” (dosł. “sto kamieni”) – tajemniczy pomnik grobowy wykonany z ogromnych kamieni. Zwiedzimy też Leuca Piccola – ważną stację pielgrzymkową, która nadal posiada rozległy system podziemnych tras. Dalej pojedziemy wśród gajów oliwnych i kamiennych murów do Ugento, gdzie (jeśli będzie taka możliwość) zobaczymy Muzeum Archeologiczne.

Po południu ponownie dotrzemy do wybrzeża Morza Jońskiego, a nadmorska trasa poprowadzi nas aż do wyspy św. Andrzeja i Parku Naturalnego Punta Pizzo.

Wieczorem dotrzemy do Gallipoli – położonej na wyspie małej wioski, która zachwyca każdego! Wieczorne światła i klimatyczne uliczki oraz słynny targ rybny nadają temu miejscu wyjątkowego uroku. Będzie też czas, aby wypić aperitif na tarasie z widokiem na morze.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Gallipoli i nocleg.

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę po okolicach Gallipoli. Odwiedzimy Sannicolę, gdzie zajrzymy do Underground Oil Mili, gdzie spróbujemy regionalnej oliwy. Wybierzemy się do Tuglie, gdzie znajduje się niesamowite Muzeum Kultury Wiejskiej.

Następnie odwiedzimy Zamek Normanów w Fulcignano oraz piękne barokowe stare miasto w Galatone.

Jeśli wystarczy nam sił, po południu udamy się do Galatiny. Można tu podziwiać kościół Santa Caterina z niesamowitymi freskami w stylu Giottesco oraz zwiedzić piękne historyczne centrum miasta.

Po południu wrócimy do Gallipoli, gdzie będzie czas na zakupy i zakup lokalnych pamiątek.

W Gallipoli będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Nocleg w hotelu w Gallipoli.

Dla osób, które tego dnia chciałyby nieco odpocząć od rowerowych wypraw, istnieje możliwość zorganizowania warsztatów kulinarnych na tradycyjnej farmie w okolicy Gallipoli. W czasie warsztatów poznamy tajniki kuchni apulijskiej, napijemy się miejscowego wina i w tak przyjaznej atmosferze spróbujemy swoich sił w gotowaniu! Po wspólnym lunchu będziemy mieli możliwość zrelaksowania się w ogrodzie lub popływania w basenie.
Cena warsztatów to 65 €/os (w cenie zwiedzanie farmy, warsztaty kulinarne w języku angielskim lub włoskim oraz lunch). Udział w warsztatach będzie możliwy przy 4 chętnych osobach.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na ostatnią już rowerową wyprawę. W drodze do Lecce będziemy mijać wiele XIX-wiecznych ufortyfikowanych gospodarstw i willi. Zatrzymamy się w Nardò, aby odwiedzić jego nieco dekadenckie, historyczne centrum w stylu barokowym.

Następny przystanek planujemy w Copertino, gdzie odkryjemy imponujący zamek normański i posłuchamy miejscowych legend.

Do Lecce dotrzemy późnym popołudniem. Tu odstawimy rowery i udamy się do pensjonatu B&B na nocleg.

W Lecce będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Bari, odprawa i wylot do kraju.

Noclegi w hotelach 3* i pensjonatach B&B

W czasie wyjazdu Rowerowa Apulia nasi Uczestnicy będą zakwaterowani w pensjonatach typu B&B oraz w hotelach 3*. We wszystkich obiektach czekają na Was wygodnie urządzone pokoje 2-osobowe z łazienkami (z możliwością dostawki – pokoje 3-osobowe na zapytanie).

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu

W podstawowej ofercie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, ale jeśli podróżujecie w trójkę, dajcie znać i sprawdzimy możliwość dostawki.

Przykładowe noclegi:

Rowerowa Apulia – terminy i ceny

Termin Wylot z ModlinaWylot z Warszawy
24.09-01.10.224990 zł/os (5490 zł/os)4990 zł/os (5490 zł/os)
15.10-22.10.224990 zł/os (5490 zł/os)4990 zł/os (5490 zł/os)
Ewentualne dopłaty:
Dopłata do pokoju 1-osobowego 700 zł 700 zł
Zmiana roweru trekkingowego na rower elektryczny600 zł600 zł
Miejsca obok siebie w samolocie i wcześniejsza odprawa on-lineod 40 zł/osod 130 zł/os
Dodatkowy duży bagaż podręczny o wadze 10 kg + priorytetowe wejście na pokładod 130 zł/sztod 180 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 10 kg od 160 zł/sztod 200 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 20 kgod 260 zł/szt od 270 zł/szt

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przelot na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi (szczegóły w zakładce Przeloty)
 • Mały bagaż podręczny
 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Przewóz bagażu na całej trasie wyjazdu
 • Wypożyczenie 21-biegowego roweru trekkingowego (wraz z rowerem wypożyczany jest kask rowerowy, koszyk, zapięcie do roweru, mini zestaw narzędzi oraz apteczka)
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem w pensjonatach B&B i hotelach 3*
 • Pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 7 noclegów ze śniadaniami
 • Opieka polskojęzycznego pilota wycieczki
 • 2 degustacje zgodnie z programem
 • Wypożyczenie urządzenia GPS z zaznaczoną trasą oraz mini-przewodnik z informacjami o trasie wyjazdu
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 3.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Składki na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 10-20 € (płatne na miejscu)
 • Opcje dla chętnych są dodatkowo płatne (przejażdżka konna, warsztaty kulinarne)
 • Osoby podróżujące w pojedynkę mogą skorzystać z opcji dokwaterowania do pokoju 2-osobowego (dokwaterowanie do osoby tej samej płci). Uwaga! Z przyczyn obiektywnych Organizator nie jest w stanie zagwarantować, że zgłosi się inna osoba na dokwaterowanie. W takiej sytuacji Uczestnik będzie zobowiązany do dopłaty za pokój 1-osobowy. Organizator powiadomi Uczestnika o konieczności ewentualnej dopłaty najpóźniej na 14 dni przed planowanym wylotem, zaś brak innej osoby na dokwaterowanie nie może być powodem do rezygnacji z wycieczki.

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 30% wartości wycieczki. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Wyjazd Rowerowa Apulia realizowany będzie z Modlina i Warszawy.

Godziny lotów

Warszawa Okęcie – Bari 12:15-14:25
Bari – Warszawa Okęcie 15:00-17:00
Linia lotnicza: Wizzair

Modlin – Bari 06:10-08:20
Bari – Modlin 08:45-11:05
Linia lotnicza: Ryanair

Bagaż

 • RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIZZAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
 • KARTY POKŁADOWE – Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48 godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.
 • BAGAŻ SPORTOWY – Jeśli chcesz zabrać własny rower, daj znam znać, a sprawdzimy koszt przewozu sprzętu sportowego oraz jego wymiary.

Inne informacje

 • Jeśli interesuje Cię inny port wylotu lub rezerwacja pakietu bez przelotu, poprosimy o kontakt.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 3.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, bagażu do 3.000 zł, CHP oraz kwarantannę w kraju docelowym do kwoty 1.000 € – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Praktyczne informacje

 • Z planowanymi trasami powinien bez problemu poradzić sobie każdy Uczestnik w dobrej kondycji fizycznej. Dla mniej sprawnych osób polecamy rowery elektryczne.
 • We Włoszech nie ma obowiązku jazdy w kasku rowerowym.
 • Transfery lotniskowe odbywają się busikiem do wyłącznej dyspozycji naszej grupy, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.
 • Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub we Włoszech po przylocie.
 • W przypadku lotu powrotnego we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Do wjazdu do Włoch wystarczy dowód osobisty (nie ma konieczności posiadania paszportu).
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.

Informacje o COVID-19

Informacje o obostrzeniach z dn. 20.06.22. Przedstawione wymogi dotyczą osób dorosłych, a jeśli chcecie podróżować z dziećmi, prosimy o kontakt!

 • Przelot do Włoch Od 1 czerwca 2022 r. przestają obowiązywać obostrzenia związane z wjazdem do Włoch. Nie trzeba więc przedstawiać unijnego certyfikatu szczepienia (tzw. green pass) ani negatywnego wyniku testu. Nie trzeba też wypełniać formularza lokalizacyjnego.
 • Na miejscudo 15.06.22 w niektórych miejscach publicznych (np. w transporcie zbiorowym) należy nosić maski typu FFP2.
 • Powrót do Polski Przy powrocie do Polski nie są wymagane żadne testy ani certyfikaty, jednak osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test przed przyjazdem na lotnisko.

Informacje o obostrzeniach będą aktualizowane na bieżąco. Ewentualna zmiana obostrzeń nie będzie podstawą do rezygnacji wycieczki.

Zarezerwuj wyjazd

Wycieczkę Rowerowa Apulia możesz zarezerwować wypełniając formularz. W krótkim czasie skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – potwierdzimy Ci wtedy cenę i poprosimy wtedy o więcej danych.

Możesz też zrobić rezerwację bezpośrednio w systemie rezerwacyjnym na stronie Matimpex Travel.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Rowerowa Apulia – Rezerwacja wyjazdu

Polityka Prywatności