WYJAZDY | ADVENTURE

Rowerowa Apulia

Niezapomniana przygoda na włoskim południu!

WŁOCHY | aKTYWNY WYPOCZYNEK

Zapraszamy do Apulii!

Zapraszamy na rowerową przygodę na południu Włoch w magicznej Apulii! Z nami zobaczysz ten nieodkryty region poza turystycznym szlakiem – nasze trasy wiodą przez winnice i gaje oliwne, przez niewielkie miasteczka, rezerwaty przyrody i wzdłuż błękitnego wybrzeża. W spokojnym tempie zwiedzimy najpiękniejsze zakątki Półwyspu Salento zwanego “obcasem włoskiego buta”. Wybierzemy się na degustację wina i lokalnych produktów i poznamy tajniki wyplatania tkanin na krosnach. Pojedziemy trasami, które pokona każdy Uczestnik o dobrej kondycji fizycznej, nawet jeśli jeździ na rowerze jedynie amatorsko. Gwarantujemy wspaniałe widoki, ciekawe historie, sympatyczną atmosferę i wyjazd pełen niezapomnianych wrażeń! Dołącz do nas!

Dostępne terminy i ceny

 • 04-11.10.21 – 3599 zł (3899 zł)
 • 22-29.10.21 – 3599 zł (3899 zł)
 • 04-11.04.22 – 3599 zł (3899 zł)
 • 09-16.05.22 – 3599 zł (3899 zł)

 • Minimalna liczba Uczestników: 6 osób
MALOWNICZE TRASY ROWEROWE
CIEKAWY PROGRAM ZWIEDZANIA
WARSZTATY
I DEGUSTACJE
TRANSPORT BAGAŻU PODCZAS WYCIECZKI
GPS Z TRASĄ WYCIECZKI

POZNAJ SZCZEGÓŁY WYJAZDU!

Rowerowa Apulia

Program ramowy wyjazdu Rowerowa Apulia

Kliknij i rozwiń program!

Nasz wyjazd rozpoczniemy na lotnisku w Bari – mieście położonym w regionie Apulia we Włoszech. Na lotnisku będzie czekał na nas busik, który zabierze nas na południe włoskiego „obcasa”, do urokliwego miasteczka Lecce.

Po zakwaterowaniu w pensjonacie B&B w centrum miasta, będziemy mieli czas na spacer po Lecce. Miasteczko fascynuje wspaniałą barokową architekturą, a swój oszałamiający wygląd zawdzięcza barwie i charakterystycznym cechom miejscowego piaskowca, wykorzystywanego w budownictwie sakralnym i świeckim.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Po śniadaniu wykwaterowanie i nasz pierwszy odcinek rowerowej przygody w Apulii. My jedziemy na rowerach, a nasze bagaże zostaną przewiezione do miejsca docelowego.

Z Lecce udamy się do Otranto, a początkowy odcinek trasy będzie wiódł po stosunkowo płaskim terenie. Nasz pierwszy przystanek to Acaya – ufortyfikowane miasteczko z ogromnym zamkiem. Z Acaya udamy się do Rezerwatu Natury Le Cesine – obszaru chronionego WWF. Na obszarze bagien i wydm stanowiących piękną oazę zieleni, występuje tu wiele gatunków ptaków wędrownych.

Następnie malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża pojedziemy do ruin Roca Vecchia – starożytnego miasta z epoki brązu i dalej do jezior Alimini, uważanych za jedne z najpiękniejszych w całej Italii. Większe z jezior, Alimini Grande, otoczone przez skały pełne jest słonej wody, zaś mniejsze – Alimini Piccolo przez większą część roku obfituje w słodką wodę. Okolica zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrody!

Po południu dojedziemy do Otranto, gdzie spędzimy noc. Wąskie uliczki miasteczka ukrywają niezwykłe cuda: bizantyjskie freski kościoła św. Piotra, mury obronne z widokiem na morze, a także katedrę z niesamowitą średniowieczną mozaiką.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Otranto i nocleg.

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie okolicy. Wyprawę rozpoczniemy szlakiem wiodącym wzdłuż rzeki Idro, która dała nazwę również pobliskiemu miasteczku.

Odwiedzimy Casamassela, gdzie dzięki działaniom fundacji „Le Constantine” nadal używa się tradycyjnych starych krosien do tkania. Po wycieczce z lokalnym przewodnikiem udamy się w kierunku Giurdignano, przejeżdżając przez megalityczny park, w którym zobaczymy dolmeny i menhiry z epoki brązu.

Około południa odwiedzimy lokalną winnicę, gdzie oprócz wizyty, spaceru wśród winorośli i degustacji wina, spróbujemy także lokalnych produktów w formie finger food.

Powrót do Otranto i czas wolny do Waszej dyspozycji. W Otranto będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Nocleg w hotelu w Otranto.

W tym dniu dla chętnych możliwość zorganizowania przejażdżki konnej po okolicy (ok. 65 €/os/2 h – chętnych prosimy o wcześniejszy kontakt).

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd najbardziej dzikim odcinkiem wybrzeża Salento. Odwiedzimy najbardziej wysunięty na wschód punkt Włoch – Faro della Palacia i małe, czerwone jezioro, powstałe w nieczynnym kamieniołomie boksytu.

Następnie pojedziemy dalej wzdłuż wybrzeża. Trasa przebiegająca wśród klifów nad samym morzem, sprawia wrażenie ogromnego tarasu z widokiem na Cieśninę Otranto. Przy pięknej pogodzie i odrobinie szczęścia zobaczymy góry Albanii i Grecji!

W miarę możliwości odwiedzimy krasową Jaskinię Zinzulusa, z pięknymi formacjami skalnymi, którym zawdzięcza swoja nazwę.

Nasza trasa będzie wiodła wzdłuż pól uprawnych, które dzięki pomysłowości apulijskich chłopów mogły pojawić się na jałowych dotychczas terenach. Dotrzemy do niewielkiego i bogatego w rzadką roślinność Kanionu Ciolo i przejdziemy przez most łączący jego zbocza. Z Kanionu już niecałe 10 km będzie dzieliło nas od Sanktuarium Santa Maria di Leuca, które zwiedzimy podążając śladami starożytnych pielgrzymów.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Leuca i nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka na Przylądek Leuca, czyli najbardziej wysuniętą na południe część Apulii. Zobaczymy wyjątkową wieżę obronną położoną w centrum małej wioski, a także starożytny młyn wykopany w skale.

Zajrzymy do Vereto – starożytnego miasta przedromańskiego, gdzie na własne oczy zobaczymy jak wygląda “centropietre” (dosł. “sto kamieni”) – tajemniczy pomnik grobowy wykonany z ogromnych kamieni. Zwiedzimy też Leuca Piccola – ważną stację pielgrzymkową, która nadal posiada rozległy system podziemnych tras. Dalej pojedziemy wśród gajów oliwnych i kamiennych murów do Ugento, gdzie (jeśli będzie taka możliwość) zobaczymy Muzeum Archeologiczne.

Po południu ponownie dotrzemy do wybrzeża Morza Jońskiego, a nadmorska trasa poprowadzi nas aż do wyspy św. Andrzeja i Parku Naturalnego Punta Pizzo.

Wieczorem dotrzemy do Gallipoli – położonej na wyspie małej wioski, która zachwyca każdego! Wieczorne światła i klimatyczne uliczki oraz słynny targ rybny nadają temu miejscu wyjątkowego uroku. Będzie też czas, aby wypić aperitif na tarasie z widokiem na morze.

W czasie zwiedzania będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu 3* w Gallipoli i nocleg.

Po śniadaniu wybierzemy się na wycieczkę po okolicach Gallipoli. Odwiedzimy Sannicolę, gdzie zajrzymy do Underground Oil Mili, gdzie spróbujemy regionalnej oliwy. Wybierzemy się do Tuglie, gdzie znajduje się niesamowite Muzeum Kultury Wiejskiej.

Następnie odwiedzimy Zamek Normanów w Fulcignano oraz piękne barokowe stare miasto w Galatone.

Jeśli wystarczy nam sił, po południu udamy się do Galatiny. Można tu podziwiać kościół Santa Caterina z niesamowitymi freskami w stylu Giottesco oraz zwiedzić piękne historyczne centrum miasta.

Po południu wrócimy do Gallipoli, gdzie będzie czas na zakupy i zakup lokalnych pamiątek.

W Gallipoli będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Nocleg w hotelu w Gallipoli.

Dla osób, które tego dnia chciałyby nieco odpocząć od rowerowych wypraw, istnieje możliwość zorganizowania warsztatów kulinarnych na tradycyjnej farmie w okolicy Gallipoli. W czasie warsztatów poznamy tajniki kuchni apulijskiej, napijemy się miejscowego wina i w tak przyjaznej atmosferze spróbujemy swoich sił w gotowaniu! Po wspólnym lunchu będziemy mieli możliwość zrelaksowania się w ogrodzie lub popływania w basenie.
Cena warsztatów to 65 €/os (w cenie zwiedzanie farmy, warsztaty oraz lunch). Udział w warsztatach będzie możliwy przy 4 chętnych osobach.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na ostatnią już rowerową wyprawę. W drodze do Lecce będziemy mijać wiele XIX-wiecznych ufortyfikowanych gospodarstw i willi. Zatrzymamy się w Nardò, aby odwiedzić jego nieco dekadenckie, historyczne centrum w stylu barokowym.

Następny przystanek planujemy w Copertino, gdzie odkryjemy imponujący zamek normański i posłuchamy miejscowych legend.

Do Lecce dotrzemy późnym popołudniem. Tu odstawimy rowery i udamy się do pensjonatu B&B na nocleg.

W Lecce będzie czas na obiadokolację (płatną we własnym zakresie).

Wczesne wykwaterowanie i odebranie pakietów śniadaniowych. Transfer busikiem na lotnisko w Bari, odprawa i wylot do Warszawy.

Noclegi w hotelach 3* i pensjonatach B&B

W czasie wyjazdu Rowerowa Apulia nasi Uczestnicy będą zakwaterowani w pensjonatach typu B&B oraz w hotelach 3*. We wszystkich obiektach czekają na Was wygodnie urządzone pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu

W cenie podstawowej naszej wycieczki sprzedajemy miejsce w pokoju 2-osobowym, co oznacza, że osoba zgłaszająca się na wyjazd w pojedynkę, zostanie dokwaterowana do innej osoby tej samej płci (łóżka w naszych pokojach są oddzielne). Istnieje też możliwość wykupienia zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą (sprawdź zakładkę Cena). Jeśli podróżujecie w trójkę, dajcie znać i sprawdzimy możliwość dostawki.

Przykładowe hotele:

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko (dostosowane do podanego rozkładu Wizzair)
 • Przewóz bagażu na całej trasie wyjazdu
 • 7 noclegów ze śniadaniami
 • Zakwaterowanie zgodnie z programem w pensjonatach B&B i hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • Opieka polskojęzycznego pilota wycieczki
 • 2 degustacje zgodnie z programem
 • Wypożyczenie urządzenia GPS z zaznaczoną trasą oraz mini-przewodnik z informacjami o trasie wyjazdu
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 25.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 1.000 zł)
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • Wypożyczenia roweru (310 zł) lub roweru elektrycznego (850 zł) – jeśli chcesz zabrać własny rower, daj nam znać! Wraz z rowerem wypożyczany jest kask, koszyk, zapięcie do roweru, mały zestaw narzędzi oraz apteczka.
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – powyższe koszty wyniosą ok. 10-20 € (płatne na miejscu)
 • Opcje dla chętnych są dodatkowo płatne (przejażdżka konna, warsztaty kulinarne)
 • Cena nie obejmuje również przelotów (sprawdź zakładkę Przeloty)
 • Ewentualna dopłata do pokoju 1-osobowego +700 zł

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 800 zł/os. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Nasz program nie zawiera transportu/przelotu – zostawiamy to do Twojego uznania!

Program został oparty o przeloty z Warszawy do Bari. Możesz je kupić na stronie Wizzaira lub wykupić je przez nasze biuro.

Godziny lotów:
Warszawa Okęcie – Bari 06:25-08:35
Bari – Warszawa Okęcie 09:10-11:15

Uwaga, ważne! W przypadku indywidualnego zakupu biletu przez Uczestnika, może to nastąpić dopiero po potwierdzeniu wycieczki przez Biuro Podróży ze względu na wymaganą minimalną ilość Uczestników.

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 25.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 1.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 – dopłata +4 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KR z kwarantanną – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 – dopłata +5 % wartości wycieczki.
 • Ubezpieczenie KRCHP z kwarantanną – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Praktyczne informacje

 • Z planowanymi trasami powinien bez problemu poradzić sobie każdy Uczestnik w dobrej kondycji fizycznej. Dla mniej sprawnych osób polecamy rowery elektryczne.
 • We Włoszech nie ma obowiązku jazdy w kasku rowerowym.
 • Transfery lotniskowe odbywają się busikiem do wyłącznej dyspozycji naszej grupy, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).

Informacje o COVID-19

Informacje o obostrzeniach z dn.6.09.21.

 • Przelot do Włoch – Lecąc do Włoch należy przedstawić certyfikat unijny zaświadczający o ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Włoch, szczepionką zatwierdzoną przez UE LUB przebytej chorobie COVID-19 LUB negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. Należy zarejestrować swój przyjazd na platformie EU Digital Passenger Locator Form. Niezależnie od wymogów obowiązujących przy przekraczaniu granicy, osoby powyżej 12 roku życia muszą okazać Unijny Certyfikat Covid (UCC) potwierdzający zaszczepienie (co najmniej 1 dawką, minimum 14 dni wcześniej), ozdrowienie (maksymalnie 6 miesięcy wcześniej) lub negatywny wynik testu nie starszy niż 48 godzin, aby wejść: do restauracji i barów (konsumpcja przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych), przepis nie obowiązuje w restauracjach i barach hotelowych, a także w ogródkach i na tarasach, do kin i teatrów, do muzeów, na baseny, siłownie, koncerty i stadiony, do łaźni i basenów termalnych. Brak UCC skutkuje mandatem karnym w wys. 400-1000 EUR. Aby od 1 września 2021 r. korzystać ze środków międzyregionalnej komunikacji zbiorowej: autobusów, samolotów, statków (z wyjątkiem Cieśniny Mesyńskiej) i pociągów. Przepis dotyczy także: transferów na trasie lotnisko-hotel-lotnisko, udziału w wycieczce fakultatywnej na miejscu (w przypadku gdy „ważność testu” wykonanego przed wylotem do Włoch już upłynie), wycieczek objazdowych (niezaszczepieni uczestnicy wycieczek muszą na swój koszt wykonywać test co 48 godz.) Wymóg okazania UCC nie dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia.
 • Formularz dPLF – Turyści wjeżdżający do Włoch są zobligowani do wypełnienia formularza lokalizacyjnego. Na naszym blogu mamy dla Was instrukcję jak zrobić to prawidłowo.
 • Powrót do Polski – Po przylocie do Polski przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna, z której zwalnia negatywny wynik testu, wykonanego nie później niż 48 h po przekroczeniu granicy. Na lotnisku w Warszawie taki test można wykonać zaraz po przylocie, a czas oczekiwania na wynik wynosi ok. 30 minut. Z kwarantanny zwolnione są również osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 i ozdrowieńcy (nie później niż 6 miesięcy przed dniem przekroczenia granicy Polski).

Informacje o obostrzeniach będą aktualizowane na bieżąco.

Zarezerwuj wyjazd

Wycieczkę Rowerowa Apulia możesz zarezerwować poprzez system rezerwacyjny na stronie Matimpex Travel – otrzymasz wtedy maila potwierdzającego przyjęcie zgłoszenia. Wkrótce wyślemy do Ciebie umowę i wszystkie szczegóły. Przy rezerwacji przez stronę organizatora składki na TFG i TFP zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.

Jeśli wypełnisz formularz, skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – poprosimy wtedy o więcej danych.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Rowerowa Apulia – Rezerwacja wyjazdu

Polityka Prywatności