pakiety | KIERUNKI

Portugalia

Odkryj tajemnice lądu na krańcu świata!

KATEGORIA:

Portugalia

Ląd położony na zachodnim krańcu Europy od wieków rozbudzał wyobraźnie mieszkańców kontynentu. Była to mekka dla tych, którzy marzyli o nowych przygodach i dla tych, którzy czekali na nowinki ze świata. Sami Portugalczycy szybko stali się morską potęgą, a tęsknota za tym czasem do dziś wybrzmiewa w nostalgicznych dźwiękach fado czy saudade. Poznaj z nami ten wyjątkowy kraj!

Portugalia jest jak azulejos. […] Na pierwszy rzut oka będzie się wydawać, że nic do siebie nie pasuje, ot, abstrakcyjny i karykaturalny obraz, ale gdy się przyjrzysz, zobaczysz, że ma głębszy sens.” (Iza Klementowska)

Pakiety do Portugalii

Zobacz nasze pakiety do Portugalii, realizowane bez opieki pilota. Wystarczą nawet 2 osoby, aby wyjazd doszedł do skutku! Wybierz swój termin!

Portugalska kuchnia

Ponieważ lokalne powiedzonko głosi, że „Portugalczycy znają 365 sposobów na przyrządzenie dorsza – po jednym na każdy dzień w roku”, wydawać by się mogło, że portugalska kuchnia jest dość monotonna. Nic bardziej mylnego! Choć z pewnością poznamy tu wiele wersji słynnego bacalhau, to lokalna kuchnia zachwyca bogactwem smaków. Świeże owoce morza, aromatyczne pieczone mięsa, pachnące słońcem warzywa, łaskoczące w język wina i ciastka o tajemniczej recepturze to kwintesencja kuchni z krainy na krańcu Europy!