WŁOCHY

Rowerem przez Południowe Włochy 8 dni

Wyprawa rowerowa przez „obcas włoskiego buta”

PAKIETY BEZ PILOTA | Pakiety sportowe

Zapraszamy na rowery do Apulii!

Położone na włoskim południu Salento to sam obcas „włoskiego buta”. Region ten pełen jest pamiątek po cywilizacjach zamieszkujących tu przez kolejne stulecia – od Messapów, przez Greków i Rzymian do Normanów. Jazda przez Półwysep Salentyński jest jak wycieczka przez muzeum na otwartym powietrzu – prehistoryczne dolmeny, bizantyńskie kapliczki ukryte w jaskiniach, barokowe katedry, zaciszne zakątki śródziemnomorskiego wybrzeża… To też region o niemal zupełnie płaskiej powierzchni – wprost idealny dla rowerzystów, nawet tych, którzy jeżdżą zupełnie amatorsko. Trasy, przez które poprowadzi Was GPS, wiodą głównie bocznymi drogami, przez winnice i gaje oliwne, przez niewielkie miasteczka, rezerwaty przyrody i wzdłuż błękitnego wybrzeża. Zapraszamy na wyprawę Rowerem przez Południowe Włochy!

W skrócie:

 • Od 3590 zł/os za 8 dni
 • Pakiet na potwierdzenie – wybierz swój termin, a my potwierdzimy Ci dostępność!
 • Szczegóły w zakładce Cena i Świadczenia

 • Minimalna liczba Uczestników: 2 osoby
 • Pakiet jest realizowany bez opieki pilota.
21-BIEGOWY ROWER TREKKINGOWY
MALOWNICZE TRASY ROWEROWE
GPS Z TRASĄ WYCIECZKI
WSPARCIE TELEFONICZNE 24 H
TWÓJ TERMIN WYJAZDU


SZCZEGÓŁY PAKIETU!

Rowerem przez Południowe Włochy

Program ramowy pakietu Rowerem przez Południowe Włochy

Kliknij i rozwiń program!

Zbiórka na wybranym lotnisku na 2 godziny przed planowanym wylotem. Odprawa i przelot do Bari. W Bari będzie czekał na Was samochód lub busik, którym pojedziecie do Lecce. Zakwaterowanie na podstawie vouchera.

Swoją rowerową wyprawę po Apulii i Salento rozpoczniecie właśnie w miasteczku w Lecce. W hotelu spotkacie się z przedstawicielem naszego biura. Tego dnia zostaną Wam dostarczone rowery, zrobimy też krótkie wprowadzenie dotyczące trasy (w języku angielskim). Na spotkaniu otrzymacie również urządzenia GPS z wyznaczoną trasą oraz mini-przewodnik ze wskazówkami.

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w pierwszy odcinek rowerowej wyprawy przez Apulię. Początkowy odcinek trasy będzie wiódł po stosunkowo płaskim terenie. Wasz pierwszy przystanek to Acaya – ufortyfikowane miasteczko z ogromnym zamkiem. Z Acaya udacie się do Rezerwatu Natury Le Cesine – obszaru chronionego WWF. To obszar bagien i wydm stanowiących piękną oazę zieleni, na którym występuje wiele gatunków ptaków wędrownych.

Następny odcinek to malownicza trasa do ruin Roca Vecchia – starożytnego miasta z epoki brązu i dalej do jezior Alimini, uważanych za jedne z najpiękniejszych w całej Italii. Większe z jezior, Alimini Grande, otoczone przez skały pełne jest słonej wody, zaś mniejsze – Alimini Piccolo przez większą część roku obfituje w słodką wodę. Okolica zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrody!

Po południu dojedziecie do Otranto, gdzie zostaniecie noc. Warto wybrać się na spacer po miasteczku – wąskie uliczki miasteczka ukrywają niezwykłe cuda: bizantyjskie freski kościoła św. Piotra, mury obronne z widokiem na morze, a także katedrę z niesamowitą średniowieczną mozaiką.

Po śniadaniu zaplanowaliśmy dla Was na zwiedzanie okolic Otranto. Na początek pojedziecie szlakiem wiodącym wzdłuż rzeki Idro, która dała nazwę również pobliskiemu miasteczku.

Odwiedzicie Casamassela, gdzie dzięki działaniom fundacji „Le Constantine” nadal używa się tradycyjnych starych krosien do tkania. 

Jadąc w kierunku Giurdignano traficie na megalityczny park, w którym zobaczycie dolmeny i menhiry z epoki brązu. 

Około południa dotrzecie do tradycyjnej rodzinnej piekarni, gdzie oprócz wizyty, czeka na Was również degustacja lokalnych produktów – m.in. wina i serów. 

Powrót do Otranto i czas wolny. 

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd najbardziej dzikim odcinkiem wybrzeża Salento. Odwiedzicie najbardziej wysunięty na wschód punkt Włoch – Faro della Palacia i małe, czerwone jezioro, powstałe w nieczynnym kamieniołomie boksytu.

Następnie pojedziecie dalej wzdłuż wybrzeża. Trasa przebiega wśród klifów nad samym morzem i jest właściwie ogromnym tarasem widokowym, z którego można podziwiać Cieśninę Otranto. Przy pięknej pogodzie i odrobinie szczęścia uda się Wam zobaczyć góry Albanii i Grecji!

Kolejny punkt programu to krasowa Jaskinia Zinzulusa, z pięknymi formacjami skalnymi, którym zawdzięcza swoja nazwę.

Dalej trasa będzie wiodła wzdłuż pól uprawnych, które dzięki pomysłowości apulijskich chłopów mogły pojawić się na jałowych dotychczas terenach. Dotrzecie do niewielkiego i bogatego w rzadką roślinność Kanionu Ciolo i przejedziecie przez most łączący jego zbocza. 

Z Kanionu śladami starożytnych pielgrzymów dotrzecie do Sanktuarium Santa Maria di Leuca.

Wieczorem dotrzecie na nocleg do miasteczka Leuca

Po śniadaniu wykwaterowanie i wycieczka na Przylądek Leuca, czyli najbardziej wysuniętą na południe część Apulii. Zobaczycie wyjątkową wieżę obronną położoną w centrum małej wioski, a także starożytny młyn wykopany w skale.

Kolejny przystanek to Vereto – starożytne miasto przedromańskie, gdzie znajduje się “centropietre” (dosł. “sto kamieni”) – tajemniczy pomnik grobowy wykonany z ogromnych kamieni. Koniecznie musicie też zajrzeć do Leuca Piccola – to ważna stacja pielgrzymkowa, która nadal posiada rozległy system podziemnych tras. Dalsza trasa wiedzie wśród gajów oliwnych i kamiennych murów do Ugento, gdzie możecie wstąpić do Muzeum Archeologicznego.

Po południu ponownie dotrzecie do wybrzeża Morza Jońskiego, a nadmorska trasa poprowadzi Was aż do Wyspy św. Andrzeja i Parku Naturalnego Punta Pizzo.

Wieczorem dojedziecie już do Gallipoli, gdzie planowany jest kolejny nocleg. To niewielkie, położone na wyspie miasteczko zachwyca każdego! Wieczorne światła i klimatyczne uliczki oraz słynny targ rybny nadają temu miejscu wyjątkowego uroku. Polecamy przerwę na aperitif z widokiem na morze!

Po śniadaniu zaplanowaliśmy dla Was wycieczkę po okolicach Gallipoli. Pierwszy przystanek to Sannicola, gdzie będzie czas na degustację regionalnej oliwy w Underground Oil Mili. Następnie proponujemy przejazd do Tuglie, gdzie znajduje się niesamowite Muzeum Kultury Wiejskiej.

Kolejne przystanki na naszej trasie to Zamek Normanów w Fulcignano oraz piękne barokowe stare miasto w Galatone.

Stąd możecie wrócić do Gallipoli lub wybrać się w dalszą trasę do Galatiny, gdzie można podziwiać kościół Santa Caterina z niesamowitymi freskami w stylu Giottesco oraz zwiedzić piękne historyczne centrum miasta.

Po południu powrót do Gallipoli.

Po śniadaniu i wykwaterowaniu się, wyruszycie na ostatni już odcinek swojej wyprawy rowerowej – w drogę powrotną do Lecce. Na trasie miniecie wiele XIX-wiecznych ufortyfikowanych gospodarstw i willi. 

Koniecznie zatrzymajcie się w Nardò, aby odwiedzić jego nieco dekadenckie, historyczne centrum w stylu barokowym. 

Kolejny przystanek zaplanowaliśmy dla Was w Copertino, gdzie znajduje się  imponujący zamek normański.

Na nocleg Lecce powinniście dotrzeć późnym popołudniem. Tu spotka się z Wami nasz przedstawiciel, który odbierze rowery i urządzenia GPS. Tak zakończy się Wasza rowerowa przygoda!

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Bari i przelot do Polski.

Noclegi w hotelach 3*, agroturystykach i pensjonatach B&B

W czasie wyjazdu Rowerem przez Południowe Włochy będziecie zakwaterowani w agroturystykach, hotelach 3* lub pensjonatach typu Bed & Breakfast. We wszystkich obiektach czekają na Was wygodnie urządzone pokoje 2-osobowe z łazienkami.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu (włoskie, na słodko)

W podstawowej ofercie proponujemy zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, ale jeśli podróżujecie w trójkę, dajcie znać i sprawdzimy możliwość dostawki.

Istnieje również możliwość dopłaty do zakwaterowania w obiektach 4* (sprawdź zakładkę Cena i Świadczenia)

Przykładowe noclegi:

Rowerem przez Południowe Włochy – ceny

Pakiet z przelotem w Twoim terminie*Cena
Niski sezon 3590 zł/os
Wysoki sezon4290 zł/os
Ewentualne dopłaty:
Dopłata do pokoju 1-osobowego700 zł
Zmiana roweru trekkingowego na rower elektryczny600 zł
Dopłata do zakwaterowania w hotelach 4*710 zł/os
Dopłata za przewóz bagażu na całej trasie wyjazdu 330 zł/os
Dopłaty za bagaże, miejsca itpZobacz zakładkę Przeloty
* Cena pakietu zostanie potwierdzona w przeciągu 2 dni roboczych

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przelot z na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi (szczegóły w zakładce Przeloty)
 • Mały bagaż podręczny
 • Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
 • Wypożyczenie 21-biegowego roweru trekkingowego (wraz z rowerem wypożyczany jest kask rowerowy, koszyk, zapięcie do roweru, mini zestaw narzędzi oraz apteczka)
 • 7 noclegów – zakwaterowanie zgodnie z programem w pensjonatach B&B, agroturystykach i hotelach 3*, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 2 degustacje zgodnie z programem (w rodzinnej piekarni w 3 dniu oraz w wytwórni oliwy w 6 dniu wyprawy – spróbujecie wina, serów, oliwy i innych lokalnych produktów)
 • Wypożyczenie urządzenia GPS z zaznaczoną trasą
 • Mini-przewodnik z informacjami o trasie wyjazdu (w języku angielskim)
 • Opieka telefoniczna anglojęzycznego konsultanta w centrali alarmowej (dostępna 24h)
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Obowiązkowych składek na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – powyższe koszty wyniosą ok. 10-20 € (płatne na miejscu)

Ważne informacje:

 • Nasze wyjazdy rozpoczynają się w piątki i w soboty, w sezonie wiosennym oraz jesiennym. W 2022 roku sezon wiosenny trwa od 18.03.22 do 09.07.22 (ostatni wyjazd), zaś jesienny od 28.08.22 do 04.11.22 (ostatni wyjazd). Jeśli chcielibyście wyjechać w inny dzień, dajcie znać.
 • Wysoki sezon obejmuje termin 19.06.22-12.09.22.
 • Cena pakietu zależy od ceny biletu lotniczego, który został skalkulowany na 500 zł/os. Jeśli cena biletu będzie niższa lub wyższa od kalkulowanej, cena pakietu ulegnie zmianie.
 • Jeśli wolisz zarezerwować transport we własnym zakresie, możesz kupić sam pakiet, bez przelotu i transferu lotniskowego – po prostu, daj nam znać!

Oferta na potwierdzenie:

Cała oferta pakietowa dostępna jest na potwierdzenie i zależna jest od dostępności wybranego hotelu w kalkulowanej cenie w wybranym przez Was terminie Dostępność oferty zostanie potwierdzona przez Organizatora w przeciągu 2 dni roboczych (choć staramy się robić to znacznie szybciej!). W przypadku, gdy Organizator nie potwierdzi rezerwacji lub przekroczy termin potwierdzenia, Uczestnikowi przysługuje prawo do rezygnacji z imprezy i zwrotu wpłaty albo prawo do wyboru propozycji alternatywnej.

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 30% wartości wycieczki. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Program pakietu Rowerem przez Południowe Włochy oparty jest na przelotach do Bari, które realizowane są z kilku miast w Polsce oraz z Berlina. Na tych trasach operują Ryanair oraz Wizzair. Nasze wyjazdy rozpoczynają się w piątki i w soboty, w sezonie wiosennym oraz jesiennym. W 2022 roku sezon wiosenny trwa od 18.03.22 do 09.07.22 (ostatni wyjazd), zaś jesienny od 28.08.22 do 04.11.22 (ostatni wyjazd). Jeśli interesuje Was inny termin lub inny dzień wyjazdu, poprosimy o kontakt. 

Proponowane przeloty w sezonie letnim (od kwietnia do października):

BerlinKrakówModlinWarszawa
Dzień wylotupiątekpiątek
od września sobota
sobotasobota
Godziny lotów do Bari11:25-13:35
14:00-16:10
17:40-19:30
20:05-21:55
06:10-08:20
08:45-11:05
12:15-14:25
15:00-17:00
Linia lotniczaRyanairWizzair
*w piątki odbywają się
również loty Ryanairem
RyanairWizzair
Ewentualne dopłaty za bagaż:
Miejsca obok siebie w samolocie
+ wcześniejsza odprawa on-line
od 40 zł/os od 60 zł/os od 40 zł/os od 130 zł/os
Dodatkowy duży bagaż podręczny o wadze 10 kg
+ priorytetowe wejście na pokład
od 140 zł/szt od 130 zł/szt od 130 zł/szt od 180 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 10 kg od 140 zł/szt od 100 zł/szt od 140 zł/szt od 200 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 20 kg od 220 zł/szt od 170 zł/szt od 260 zł/szt od 270 zł/szt

Bagaż:

 • RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm i wadze do 10 kg
 • WIZZAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair i Wizz Air, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
 • KARTY POKŁADOWE – Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24-48 godzin przed planowanym lotem (w zależności od linii lotniczej). Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.
 • BAGAŻ SPORTOWY – Jeśli chcesz zabrać własny rower, daj znam znać, a sprawdzimy koszt przewozu sprzętu sportowego oraz jego wymiary.

Inne informacje:

 • W sezonie 17.06-23.09.22 do Bari lata również Wizzair z Wrocławia.
 • Dostępność lotów z wybranego portu oraz godziny i dni przelotów w marcu i listopadzie mogą się różnić.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).
 • Jeśli wolisz zarezerwować transport we własnym zakresie, możesz kupić sam pakiet, bez przelotu i transferu lotniskowego – po prostu, daj nam znać!

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, bagażu do 3.000 zł, CHP oraz kwarantannę w kraju docelowym do kwoty 1.000 € – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Praktyczne informacje

 • Z planowanymi trasami powinien bez problemu poradzić sobie każdy Uczestnik w dobrej kondycji fizycznej. Dla mniej sprawnych osób polecamy rowery elektryczne.
 • We Włoszech nie ma obowiązku jazdy w kasku rowerowym.
 • Doba hotelowa trwa od 14:00 do 11:00 (może się nieznacznie różnić w zależności od miejsca zakwaterowania). Jeśli w pierwszym dniu przyjedziecie do hotelu wcześniej lub Wasz lot powrotny będzie odbywał się wieczorem, bagaże można będzie zostawić bezpiecznie w hotelowej recepcji. 
 • W przypadku lotu powrotnego we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu wyślemy Wam potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.

Informacje o COVID-19

Informacje o obostrzeniach z dn. 02.05.22. Przedstawione wymogi dotyczą osób dorosłych, a jeśli chcecie podróżować z dziećmi, prosimy o kontakt!

 • Przelot do Włoch – Wymagany jest certyfikat potwierdzający szczepienie lub status ozdrowieńca w języku angielskim. Ważność certyfikatów potwierdzających zaszczepienie wynosi we Włoszech 9 miesięcy – maksymalnie tyle czasu może minąć od przyjęcia ostatniej dawki szczepienia przeciwko COVID. Przyjęcie dawki przypominającej wydłuża ważność certyfikatu na czas nieokreślony (od przyjęcia ostatniej dawki nie musi upłynąć 14 dni). Za ozdrowieńca uważana jest osoba, która maksymalnie 6 miesięcy wcześniej przebyła chorobę COVID-19. Osoby niezaszczepione muszą wykonać test PCR (ważny 72 h) lub antygenowy (ważny 48 h)
 • Na miejscu – do 15.06.22 w niektórych miejscach publicznych (np. w transporcie zbiorowym) należy nosić maski typu FFP2.
 • Powrót do Polski – Przy powrocie do Polski nie są wymagane żadne testy ani certyfikaty, jednak osoby niezaszczepione będą musiały wykonać test przed przyjazdem na lotnisko.

Informacje o obostrzeniach będą aktualizowane na bieżąco.

Zarezerwuj pakiet

Pakiet Rowerem przez Południowe Włochy możesz zarezerwować wypełniając formularz. W krótkim czasie skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – potwierdzimy Ci wtedy cenę i poprosimy wtedy o więcej danych.

Niektóre terminy możesz też zarezerwować bezpośrednio w systemie rezerwacyjnym na stronie Matimpex Travel.

Pamiętaj też, że to oferta na potwierdzenie. Oznacza to, że zanim podpiszemy umowę musimy sprawdzić dostępność przelotów oraz wszystkich świadczeń w wybranym przez Ciebie terminie.

Nasze wyjazdy rozpoczynają się w piątki i w soboty, w sezonie wiosennym oraz jesiennym. W 2022 roku sezon wiosenny trwa od 18.03.22 do 09.07.22 (ostatni wyjazd), zaś jesienny od 28.08.22 do 04.11.22 (ostatni wyjazd). Jeśli interesuje Cię inny termin lub inny dzień wyjazdu, poprosimy o kontakt. 

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Rezerwacja pakietu Rowerem przez Południowe Włochy

Polityka Prywatności