O nas

Poznaj ludzi, którzy tworzą Świat BezGranic!

BRIAN BONINI

BezGranic Travel

Ciao! Nazywam się Brian Bonini. Sprzedawałem pierogi na Sri Lance, rozdawałem autorskie zdjęcia w Szanghaju, spałem na dziko wśród świątyń w Mjanmnie, aż wreszcie założyłem firmę w Polsce. Jestem pozytywnym człowiekiem, kocham aktywny tryb życia i potrafię zarazić uśmiechem. Może to dlatego, że jestem pół Włochem?

Turystyka w mojej rodzinie przechodzi z pokolenia na pokolenie, tak więc i w moim przypadku nie mogło być inaczej. W wieku 18 lat zacząłem pracować jako przewodnik po Warszawie, a niedługo potem jeździłem już po Europie z grupami jako pilot. Swoje przygody opisałem też na blogu.

Założyłem BezGranic Travel, aby umożliwić moim turystom odkrywanie świata w nieco inny sposób. Wraz z fantastycznymi ludźmi z całego świata przygotowujemy dla Was autorskie programy, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

„Podróżować to żyć”


PONAD 30 LAT DOŚWIADCZEŃ!

Matimpex Travel

Cześć! Z tej strony załoga poznańskiego Biura Podróży Matimpex Travel. Jesteśmy jednym z pierwszych biur podróży w Polsce i zawodowo zajmujemy się organizacją różnego rodzaju wyjazdów. Specjalizujemy się w city breakach i wyjazdach grupowych, prowadzimy też portal Noclegi u Polaków. A ponieważ podróże to nie tylko nasza praca, ale też pasja, którą chcemy się dzielić, nasze turystyczne opowieści znajdziecie na blogu CityLove.

Od kilku lat współpracujemy z Brianem – jako pilotem i travel designerem. Podobnie jak on uważamy, że podróżowanie, to nie jedynie odhaczanie kolejnych miejsc na liście “must-see”, ale przeżywanie, odczuwanie i zapamiętywanie ulotnych chwil. W 2021 roku wspólnie stworzyliśmy projekt BezGranic Travel i mamy przyjemność zaprosić Was na wyjazdy, które są efektem tej współpracy!


POZNAJ LUDZI TWORZĄCYCH ŚWIAT BEZGRANIC!

Ludzie BezGranic

Wierzymy, że to właściwi ludzie tworzą niezapomnianą atmosferę. Na naszych wyjazdach spotkasz osoby, które potrafią dzielić się swoją pasją.

Poznajmy się!

Poznaj ludzi, którzy tworzą nasz „Świat BezGranic” – to m.in. piloci, podróżnicy, lokalni przewodnicy, instruktorzy – wszyscy pozytywnie zakręceni na punkcie podróży i filozofii slow tourismu!

Beata Garncarska - przewodniczka po Sardynii

Sardynia to coś znacznie więcej, niż piękne plaże, turkusowe wybrzeża i łaskawe słońce. Ze mną poznasz jej drugie oblicze – spowite lekką mgiełką, pełne kamiennych wież, grobowców olbrzymów i ludowych tradycji, które kultywowane są do dziś. To magia, która unosi się w powietrzu, oczarowuje, uwodzi. I nie daje o sobie zapomnieć.

I nie martw się: nie zapomnę o tym, że jesteś na wakacjach. Zabawa do białego rana na festiwalach muzycznych, degustacja lokalnych piw i win, kulinarne przyjemności, zachody słońca i nowi, interesujący ludzie – to mój plan na Twój pobyt na wyspie.

Cenię autentyczność i tradycję, dlatego mam nadzieję, że moi goście zrozumieją prawdziwą istotę Sardynii i staną się częścią społeczności. Szanuję i promuję lokalny charakter każdej społeczności, starając się zachować zarówno dziedzictwo naturalne, jak i kulturowe. Pozostaję wierna naturze, moje zasady ekoturystyki oznaczają, że dołożę wszelkich starań, aby szanować lokalne zasoby naturalne na każdym kroku. Stworzyłam Sardynię Slow w wyniku moich największych pasji i chęci pokazania ludziom odwiedzającym Sardynię, w jaki sposób mogą doświadczyć tej wyjątkowej wyspy używając wszystkich zmysłów.

Brian Bonini - pilot i designer

Urodziłem się i wychowałem w Polsce. Większość swojego życia spędziłem w Żyrardowie. Mimo, że nie mieszkam już tam na stałe, uwielbiam do niego wracać.

Drugim miejscem, które jest bliskie mojemu sercu jest Friuli Wenecja Julijska. Przepiękny, północny region Włoch, skąd pochodzi mój ojciec. Alpy, górskie jeziora, najlepsze białe wina, bogata historia i dziedzictwo kulturowe oraz dostęp do Adriatyku. Austriacki „porządek”, słowiańska mentalność, włoska kuchnia. Niczego więcej nie potrzebuję!

Wierzę, że uważne podróże są przyszłością turystyki, a idea slow pozytywnie wpływa na wiele dziedzin życia. Zapraszam do wspólnych podróży!

Emil Witt - Ludzie BezGranic - BezGranic Travel

Wolny duch, podróżnik, survivalowiec, fotograf. Od 8 lat eksploruje amazońską puszczę, szukając miejsc i ludzi w jak najmniejszym stopniu dotkniętych przez cywilizację. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18 kiedy to wybrał się na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w ogólnopolskich mediach. Jako storyteller i warsztatowiec odwiedza festiwale, eventy, placówki kultury i szkoły. Poza warsztatami w Polsce organizuje też dwa razy do roku wyprawy do peruwiańskich Andów i Amazonii. Jest duszą artystyczną; w czasie pomiędzy wyprawami komponuje muzykę taneczną, kontempluje naturę rzeczywistości pośród lasów rzek i jezior oraz nieustannie pielęgnuje chwile, w których czas staje w miejscu.
Więcej o przygodach Emila przeczytacie na jego stronie.

Magda Drapała - Yogalena na macie - Ludzie BezGranic

Joga jest dla każdego. Wystarczy, że rozłożysz matę, weźmiesz głęboki i uważny oddech, zwolnisz bieg myśli i pozwolisz sobie na relaks i odprężenie!

Jestem nauczycielką jogi i praktykantką uważnego życia. Joga to prozdrowotna forma ruchu dla każdego, kto chce z troską pielęgnować swoje zdrowie i siły witalne. Na macie uczymy się sztuki uważnego życia, odnajdywania balansu, odpuszczania, przechodzenia z poziomu głowy do czucia ciała. 

Certyfikat nauczyciela jogi otrzymałam w Indiach, natomiast już wcześniej uczyłam się jogi w Hiszpanii czy Portugalii. Posiadam też certyfikat instruktora fitness, co pozwala mi urozmaicić zajęcia. Jogę ubogacam też w techniki relaksacyjne oraz mini koncerty na dzwonach koshi. Zapraszam na maty!

Znajdziesz mnie też na Facebooku jako „Yogalena na macie”.

Paweł - mongolskie jurty na Cyprze

Jestem właścicielem mongolskich jurt na Cyprze oraz Koliba Tiny House. Przeprowadziłem się na Cypr w 2009 roku, a autentyczne jurty mongolskie założyłem kilka lat później, w 2013 roku i od tego czasu staram się prowadzić „lifestyle business”. Wraz z całą ekipą tworzymy tu miejsce przyjazne dla środowiska i czuwamy nad jakością usług. Możemy się również pochwalić się doskonałą wiedzą o okolicy i całym Cyprze. Robimy wszystko aby nasi Goście poczuli się jak w domu!

Ludzie BezGranic - Piotr Cieśla - pilot wycieczek

Pochodzę z „turystycznej” rodziny, a moją przygodę z Bałkanami zacząłem na poznańskim UAM, gdzie studiowałem filologię serbską i chorwacką. Już na samym początku studiów zauroczyłem się przyrodą, historią oraz kulturą tak zróżnicowanego regionu Europy jakim są Bałkany. Z turystyką związałem się właśnie wtedy – wyjechałem na roczne stypendium do Włoch, a później do Serbii, gdzie poznałem moją żonę. Tuż po studiach zacząłem pilotować wycieczki, najpierw po południowej Europie, a później również po Azji i Ameryce Południowej, którą zresztą uwielbiam. Jednak to Bałkany mają szczególne miejsce w moim sercu i tu zawsze czuję się jak w domu. To świetne miejsce na aktywny wypoczynek o każdej porze roku!

Od wielu lat współpracuję z Matimpex Travel jako pilot, a dziś chciałbym Was zaprosić na moje ukochane Bałkany w ramach projektu BezGranic Travel.

„Jeśli nazbyt boisz się błądzić, nigdzie nie zajdziesz”


Ola Gutkowska-Maciejuk - instruktorka mindfulness

Certyfikowana nauczycielka MBCT – Terapii poznawczej opartej na uważności (certyfikacja Oxford Mindfulness Centre). Absolwentka pierwszej edycji Studiów Podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (2016-2017) oraz pierwszego w Polsce kursu nauczycielskiego MBCT (2019), zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Mindfulness, akredytowanego i współprowadzonego przez Oxford Mindfulness Centre przy Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu Oksfordzkiego. Menadżerka, liderka i mentorka z ponad 23-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami, zespołami i organizacjami. Uważność praktykuje i rozwija w swoim życiu regularnie od kilku lat, traktując ją jako jedną z recept na problemy współczesnego świata.

Ludzie BezGranic - Tanja Cieśla-Ilić - Bałkany na Talerzu

Pochodzę z Bałkanów, a dwie moje wielkie życiowe pasje to turystyka (jak się domyślacie – w szczególności Bałkany) i kuchnia. Od kilkunastu lat mieszkam w Poznaniu wraz z rodzinką.

W 2020 roku turystyka, którą się do tej pory zajmowałam, stanęła w martwym punkcie i zatrzymała mnie w miejscu tworząc sytuację, w której mogłam się zająć inną dziedziną. Wpadłam na pomysł, że mogłabym podzielić się z innymi przysmakami mojego dzieciństwa spędzonego na Bałkanach. Ponieważ moją wielką pasją do tej pory była i na zawsze zostanie turystyka, postanowiłam, że poprowadzę swoje relacje kulinarne jako podróż po Bałkanach. Pamiętam słowa mojej mamy: „Kiedy w życiu jedne drzwi się za tobą zamkną, drugie się otworzą. Nie bój się próbować, wykorzystaj swoje pasje”. Z tęsknoty za Bałkanami zaczęłam gotować jugolskie dania i tak narodziły się Bałkany na Talerzu.

Dziś staram się połączyć dwie pasje – prowadzę warsztaty kulinarne z kuchni bałkańskiej w Polsce i oprowadzam turystów z Polski po Bałkanach. Już wkrótce zaproszę i Was na kulinarną podróż w moje strony!

Zdzich - człowiek z jaskini

Zimną Polskę zamieniłem na gorące Wyspy Kanaryjskie, a wygodne życie w mieście zastąpiłem… jaskinią z widokiem na góry i Ocean Atlantycki. Zamieszkanie w jaskini to prawdziwa szkoła życia. Dzięki temu na nowo zacząłem interpretować utarte slogany wielu podróżników mówiące o „wychodzeniu ze swojej strefy komfortu”.

Wraz z upływem czasu jaskiniowy dom zaczął się rozrastać. Zlew, prysznic i toaleta ułatwiły codzienne życie, a panel słoneczny wraz z instalacją fotowoltaiczną wniosły elektryczność i XXI wiek do groty na skraju urwiska. Choć trudno w to uwierzyć, otworzyłem w jaskini co-working Cave office, a moi znajomi zaczęli odwiedzać to miejsce, aby pracować zdalnie w pięknych okolicznościach przyrody. Pojawił się szybki internet, projektor, prześcieradło pełniące funkcje ekranu i pokazy filmów z popcornem i pizzą w tle.Wciąż nie ma drzwi ani zamka. Jest za to wielkie okno na świat i kosmos możliwości.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Nasza oferta

współpraca

Dołącz do nas!

Cały czas się rozwijamy i szukamy nowych kierunków i możliwości.
Zatem jeśli interesuje się uważna turystyka i chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, daj znam znać!