wyjazdy | KIERUNKI

Grecja

Kraina oliwek, błękitnych plaż i starożytnych mitów!

KATEGORIA:

Grecja

Grecja to kwintesencja leniwej wakacyjnej atmosfery! Odpoczynkowi sprzyja tu wszystko – błękit morza, na horyzoncie którego majaczą wzgórza; ciepło słonecznego światła na skórze; zapach rozgrzanej makii i szelest cykad ukrytych w oliwnych gajach. To kraina zaskakująco ludzkich bogów, którzy spoglądając z Olimpu toczyli własne wojny i spory, które nadały kształt starożytnym mitom. To też przebogata w historię kolebka naszej cywilizacji, filozofii i nauki. Każdy wyjazd do Grecji zostawia ślad w sercu na długie lata!

„Greckie światło i greckie słońce panują na wyspach, na ziemi i na Morzu Egejskim, żadna inna kraina nie doświadcza ich w podobny sposób, gdyż są częścią dziedzictwa, które wzniosło Partenon. Egipcjanie czcili słońce. W Grekach słońce zamieszkało na zawsze.” (Irving Stone)

Wyjazdy do Grecji

Zobacz nasze wyjazdy Slow & Adventure do Grecji realizowane pod opieką naszych pilotów, instruktorów i przewodników.

Grecka kuchnia

Grecka kuchnia uchodzi za jedną z najzdrowszych kuchni świata. Stąd pochodzi oliwa z oliwek, która nie ma sobie równych (choć pewnie Włosi i Hiszpanie się nie zgodzą), przepyszne oliwki we wszystkich kolorach tęczy oraz jogurt gęsty jak śmietana! Aromatyczne mięsa grillują się na ulicach miast i na wiejskich placach. Na grecką kuchnię nie powinni też narzekać wielbiciele owoców morza oraz wegetarianie – pomidory o smaku słońca, legendarna sałatka choriatiki i warzywne zapiekanki skradną Wasze serca i… żołądki!
W Grecji prawdziwą sztuką jest też ucztowanie! Jedzenie w gronie rodziny, sąsiadów i przyjaciół, rozmowy przy winie do późnych godzin nocnych, bez patrzenia na upływający czas – to kwintesencja greckiego stylu życia, zwanego siga-siga.