Pytania i odpowiedzi

Kilka informacji o naszych wyjazdach!

NASZE WYJAZDY KROK PO KROKU

Pytania i odpowiedzi

Mamy dla Ciebie krótki przewodnik po naszych wyjazdach slow i nie tylko!

Pytania i odpowiedzi

Programy naszych wyjazdów to programy ramowe, dlatego kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak zawsze gwarantujemy zrealizowanie wszystkich jego punktów. 

W przypadku wyjazdów z kategorii Adventure zawsze piszemy o tym, dla kogo przeznaczony jest wyjazd. W większości przypadków każdy o w miarę dobrej kondycji fizycznej bez problemu poradzi sobie z zaplanowanymi trasami, jednak mamy w planach kilka bardziej intensywnych wyjazdów. Dodatkowo wyjazdy z kategorii Wyprawy wymagają większego przygotowania kondycyjnego. Dlatego zanim zdecydujesz się na rezerwację wyjazdu, koniecznie zajrzyj do zakładki Informacje Praktyczne. 

Na naszej stronie znajdziecie trze rodzaje wyjazdów:

  • wycieczki z dojazdem własnym, bez przelotu – w takim przypadku musisz we własnym zakresie dotrzeć na miejsce rozpoczęcia wyjazdu
  • wyjazdy z przelotem w cenie – to zupełnie „standardowa wycieczka”, w której bilet jest częścią składową ceny
  • pakiety w ceną przelotu ustaloną na konkretną kwotę – w tym przypadku zanim podpiszemy umowę, potwierdzimy Ci cenę wyjazdu. W zależności od ceny biletu lotniczego może być ona nieco niższa lub nieco wyższa od tej proponowanej w ofercie.

Jeśli chcesz, możesz też wykupić u nas wycieczkę bez przelotu – to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą w danym miejscu zostać dłużej lub wybiorą lot z innego portu w kraju.

Uwaga ważne! W przypadku indywidualnego zakupu biletu przez Uczestnika na wycieczkę zawierającą przelot, może to nastąpić dopiero po wcześniejszym potwierdzeniu imprezy przez Biuro Podróży. Wynika to z konieczności zebrania minimalnej liczby Uczestników potrzebnych, aby wyjazd się odbył. Jeśli kupisz bilet przed potwierdzeniem wyjazdu, a wycieczka nie dojdzie do skutku, zostaniesz z biletem lotniczym.

Znacie nasz już zespół Ludzi BezGranic i na pewno zauważyliście, że część programów to programy autorskie, stworzone specjalnie dla Was przez członków naszej ekipy! Staramy się, by takie programy były realizowane przez jego autorów, jednak jak to w życiu bywa, czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Jeśli okaże się, że autor programu nie może być z Wami podczas wyjazdu, program zrealizuje inna osoba. Oczywiście z podobną pasją i z ogromną wiedzą!

Chęć Uczestnictwa w wybranym wyjeździe możesz zgłosić poprzez formularz rezerwacyjny, dostępny w zakładce Rezerwacja. Po przesłaniu formularza, otrzymasz od nas maila ze szczegółami dotyczącymi rezerwacji, poprosimy też o więcej danych potrzebnych do zrealizowania wycieczki. Wkrótce otrzymasz również umowę i wszystkie niezbędne dokumenty i informacje. 

Większość wyjazdów organizowanych przez BezGranic Travel (choć z przyczyn organizacyjnych nie wszystkie) znajdziesz również na stronie Matimpex Travel w zakładce Slow&Adventure. Tu możesz skorzystać z formularza rezerwacyjnego. Link do systemu rezerwacyjnego znajdziesz w Szczegółach Wyjazdu, w zakładce Rezerwacja. Po wypełnieniu wszystkich danych otrzymasz maila potwierdzającego założenie rezerwacji, a wkrótce – umowę i wszystkie niezbędne dokumenty i informacje. 

Czas zapoznać się z umową. Najważniejsze – sprawdź swoje dane (imię, nazwisko, datę urodzenia, telefon). Wraz z umową otrzymasz maila z informacjami dotyczącymi płatności wraz z numerem konta i terminem wpłaty. W załącznikach znajdziesz Warunki Uczestnictwa oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (są one dostępne również na stronie Dokumenty Biura). 

Wyślemy też informację o dodatkowych opcjach ubezpieczenia w SIGNAL IDUNA takich jak rozszerzenie kwot ubezpieczenia oraz ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w przypadku tego rodzaju ubezpieczenia poprosimy o decyzję przed podpisaniem umowy i wpłaceniem zaliczki!).

W mailu z umową otrzymasz też informację o wszystkich innych opcjach, w typie możliwość wykupienia bagażu, miejsc w samolocie itp.

Po zaksięgowaniu zaliczki na naszym koncie, prześlemy potwierdzenie wpłaty do rezerwacji. Będzie tam również informacja o terminie dopłaty do całości. 

O potwierdzeniu wyjazdu (uzyskaniu minimalnej liczby Uczestników, niezbędnej, aby wyjazd się odbył) niezwłocznie poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie. Będzie to czas na zakup biletów, decyzje dotyczące bagażu itp. 

Na tydzień przed wylotem prześlemy dodatkowe informacje dotyczące wyjazdu. Podamy miejsce zbiórki oraz numer kontaktowy do pilota i wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące wyjazdu. 

W przypadku wyjazdu do krajów Unii Europejskiej dla obywateli polskich nie jest wymagany paszport – do odbycia podróży wystarczy ważny dowód osobisty. W pozostałych przypadkach w programie zawarta jest informacja o tym, jakie dokumenty niezbędne są do wjazdu na terytorium danego kraju – znajdziesz ją w Szczegółach Wyjazdu w zakładce Informacje. 
Dzieci muszą posiadać własny paszport lub tymczasowy dowód osobisty (w zależności od kierunku). 
Przepisy te dotyczą obywateli Polski, w przypadku, gdy Uczestnik posiada obywatelstwo innego kraju, bardzo prosimy o kontakt

W razie zagubienia czy kradzieży dokumentów prosimy o natychmiastowe zgłoszenie tego faktu pilotowi wycieczki lub o kontakt z ambasadą lub konsulatem, gdyż bez dokumentów nie będziesz mógł wrócić do kraju.

Jeśli na wyjazd będzie potrzebna wiza lub szczepienie, podamy taką informację w Szczegółach Wyjazdu w zakładce Informacje. Tutaj znajdziesz również aktualne obostrzenia dotyczące COVID-19.

Jeśli nie chcesz podróżować w grupie lub nie pasuje Ci żaden termin, daj nam znać. Dla indywidualnych Uczestników przygotowaliśmy specjalne pakiety. Nawet przy 2 osobach Twój wyjazd zostanie potwierdzony (a niekiedy wystarczy nawet 1 Uczestnik!)

Możemy też przygotować pakiet w pełni dopasowany do Twoich potrzeb. Po prostu daj znam znać, jaki jest Twój wstępny pomysł, a my powiemy Ci jak go zrealizować.

Zainteresował Cię jeden z naszych programów lub nasza filozofia podróżowania? Chciałabyś wyjechać z grupą znajomych bądź pracowników? Daj nam znać, a przygotujemy ofertę grupową!

Jeśli szukasz inspiracji, zapraszamy również na stronę naszego Działu Grupowego.