bałkany

Dzikie piękno Czarnogóry 8 dni

Porcja adrenaliny i najpiękniejsze widoki na Bałkanach!

wyjazdy adventure | aktywny wypoczynek

Zapraszamy do Czarnogóry!

Zapraszamy na wyjazd do malowniczej Czarnogóry. Spędzimy aktywnie czas na trekkingu po Parku Narodowym Biogradska Góra oraz podczas wycieczki rowerowej po górach Durmitoru. Sporej dawki adrenaliny dostarczy nam rafting kanionem rzeki Tary oraz canyoning na rzece Medjurijeci. Odwiedzimy też najpiękniejsze miasteczka Boki Kotorskiej i nadmorską Budvę. Spróbujemy świeżych ostryg podczas rejsu po zatoce oraz czarnogórskiej oliwy w zaprzyjaźnionym gospodarstwie. Będzie też czas na kąpiele w rzece oraz na relaks nad brzegiem kanionu. Liczne punkty widokowe na całej trasie zagwarantują nam niezapomniane wrażenia. Niezależnie jednak od tego, w którym regionie akurat będziemy, gwarantujemy, że niesamowite widoki skradną Wasze serca!

Dostępne terminy i ceny

 • Terminy na 2023 już wkrótce!
 • Wyloty z Krakowa i Wrocławia
 • Cena od 3990 zł/os (szczegóły w zakładce Cena i Świadczenia)

 • Minimalna liczba Uczestników: 8 osób
 • Wyjazd realizowany pod opieką pilota
AUTORSKI PROGRAM PIOTRA CIEŚLI
TREKKING W PARKU NARODOWYM

RAFTING NA TARZE I CANYONING
ROWEREM PO DURMITORZE
ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE

POZNAJ SZCZEGÓŁY WYJAZDU!

Dzikie piękno Czarnogóry

Program ramowy wyjazdu Dzikie piękno Czarnogóry

Kliknij i rozwiń program!

Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Czarnogóry. Na lotnisku w Podgoricy będzie czekał na nas bus, którym pojedziemy w głąb kraju, do Parku Narodowego Biogradska Góra, rozciągającego się na terenie pasma gór Bjelasica, stanowiącego część Gór Dynarskich. Łagodne stoki i zalesiony teren to idealne miejsce na spacery i trekking, a największą atrakcją parku jest polodowcowe Jezioro Biogradsko. Można tu też zobaczyć typowe dla Bałkanów szałasy pasterskie katun. 

Po drodze do Parku zwiedzimy Monastyr Morača, malowniczo położony w kanionie rzeki, od którego wzięła się jego nazwa. Jego historia sięga czasów średniowiecza, pełnił też niezwykle ważną funkcję w historii kraju. Zwiedzimy dwie cerkwie składające się na klasztor oraz stary cmentarz. 

Następnie pojedziemy na nocleg do Parku Narodowego. Zakwaterowanie w domkach, obiadokolacja w regionalnej restauracji na terenie parku. Nocleg.

Po śniadaniu zabierzemy suchy prowiant i wyruszymy na trekking malowniczymi trasami pasma górskiego Bjelasica. Stopień trudności uzależnimy od sprawności grupy, jednak większość szlaków wiedzie pośród lasów iglastych, a na same szczyty dociera się połoninami. 

Wspólnie obejdziemy Biogradsko Jezero i spróbujemy dotrzeć do najwyższego szczytu Bjelasicy – Czarnej Głowy (2.139 m n.p.m.).

Pod wieczór wrócimy na obiadokolację i nocleg.

Jeśli będziecie mieli ochotę, wieczorem zorganizujemy ognisko z pieczeniem barana i miejscowymi trunkami. Zobaczycie sami jak wygląda prawdziwa bałkańska uczta!

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd busem w stronę pasma Durmitor, które uważane jest za mekkę turystyki górskiej w Czarnogórze. 

Podkręcimy trochę tempo – tego dnia czeka na nas rafting po rzece Tarze, która stworzyła najgłębszy kanion w Europie. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie, wpisane na listę UNESCO. 

Spływ pontonami zakończymy obiadem w jednej z restauracji przy słynnym Moście Đurđevića nad Tarą. 

Po obiedzie będzie czas wolny na podziwianie widoków, a chętnych zapraszamy do skorzystania z przejazdu zip line (tyrolką) nad kanionem (ok. 20 €/os). Adrenalina na najwyższym poziomie gwarantowana!

Po południu wybierzemy się nad Jezioro Czarne – największe z górskich jezior Czarnogóry. Tu czeka nas ok. 2-godzinny spacer trasą widokową wokół jeziora. 

Wieczorem przejazd do pensjonatu / hotelu w okolicy miasteczka Zabljak. To najwyżej położone miasteczko w Czarnogórze, które stanowi fantastyczną bazę wypadową dla tych, którzy chcą wyruszyć do Parku Narodowego Durmitor. 

Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Po śniadaniu wybierzemy się na eksplorację Parku Narodowego Durmitor. Tym razem przesiądziemy się na rowery! Na dwóch kółkach dojedziemy do punktu widokowego Ćurevac (1625 m n.p.m.), skąd wybierzemy się na ok. 30-minutowy spacer do najwyższego punktu w Kanionie. 

Dalej trasa przejazdu poprowadzi nas tzw. Pierścieniem Durmitoru – dotrzemy do schroniska Momcilov Grad, aby stamtąd rozkoszować się widokiem Czarnego Jeziora. 

Po południu wrócimy do Zabljaka, gdzie będzie czas na odpoczynek w hotelu. Tym, którzy będą mieli ochotę jeszcze poszaleć na rowerze, proponujemy przejazd  w stronę stacji narciarskiej pod Savin Kukiem

Wieczorem obiadokolacja i nocleg. 

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i wyjedziemy rowerami w dalszą trasę. Tym razem będzie z górki, a nasze bagaże pojadą busikiem!

Z Zabljaka, który jest położony na wysokości niespełna 1500 m n.p.m. będziemy powoli zjeżdżać w stronę wybrzeża. Pierwszy przystanek zrobimy przy kolejnym pięknym kanionie oraz przy sztucznym Jeziorze Pivsko, które powstało w wyniku skonstruowania przez człowieka zapory wodnej. 

Przejazd rowerami zajmie nam prawie cały dzień, dlatego po południu zaplanowaliśmy czas na relaks i kąpiele w rzece.

Wieczorem czeka na nas obiadokolacja składająca się z regionalnych dań oraz nocleg w tzw. Etno Selu (etno wiosce) – drewnianych domkach zbudowanych na samym brzegu kanionu.

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Zatoki Kotorskiej. Po kilku aktywnych dniach będzie czas na zwolnienie i podziwianie niesamowitych widoków, które oferuje słynny “fiord Adriatyku”. 

Na początku początku pojedziemy busem w okolice miejscowości Perast i zwiedzimy jedno z najładniejszych miast na wybrzeżu czarnogórskim. 

W Peraście wsiądziemy na statek, którym popłyniemy na degustację ostryg, a na sam koniec do Kotoru – miasta wpisanego na listę UNESCO, które konkuruje z Dubrownikiem, jeśli chodzi o fortyfikację. Zwiedzanie starówki w Kotorze. 

Zatrzymamy się jeszcze w opuszczonej austriackiej twierdzy Mogren niedaleko Budwy. Sama twierdza to dziś niszczejące ruiny, jednak roztacza się stąd przepiękny widok na okolicę. Poczekamy tu na zachód słońca! 

Wieczorem dotrzemy do hotelu w Budwie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Po śniadaniu czeka nas kolejny aktywny dzień. Tym razem wybierzemy się na pełen adrenaliny canyoning w kanionie rzeki Medjurijeci. Samo przejście przez kanion przy pomocy lin, skoków i innych „akrobacji” to niezapomniana przygoda! Czas przejścia jest uzależniony od sprawności i ilości osób w grupie, ale wynosi średnio 3-4h.

Po południu pojedziemy do Starego Baru – najciekawszej strefy archeologicznej w Czarnogórze. Okoliczni mieszkańcy słyną z produkcji najlepszej oliwy z oliwek w kraju. Zajrzymy tu do znajomego gospodarza, który opowie nam trochę o procesie wyrabiania oliwy. Będzie też okazja do małej degustacji. 

Wieczorem powrót do Budwy, obiadokolacja i nocleg.

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Zakończenie wycieczki, odprawa i przelot do kraju.

Domki, etno selo, pensjonaty i hotele

Podczas wyjazdu Dzikie piękno Czarnogóry będziemy zakwaterowani w różnych miejscach:

 • PN Biogradska Góra – kamping położony nad Jeziorem Biogradsko. Można się tu cieszyć ciszą, pięknem czarnogórskiej przyrody i świeżym powietrzem. Będziemy tu spać w drewnianych domkach, bez łazienek. Pełen węzeł sanitarny jest wspólny dla całego kampingu.
 • Zabljak – niewielki pensjonat lub hotel, położony w górskim miasteczku. Będziemy zakwaterowani w pokojach z łazienkami.
 • Etno Selo – tradycyjne domki położone malowniczo nad samym kanionem rzeki Tary. Podobnie jak w parku czekają tu na nas drewniane domki, a łazienki są wspólne dla wszystkich.
 • Budva – hotel 3* w nadmorskiej miejscowości. Będziemy tu zakwaterowani w pokojach z łazienkami.

W podstawowej ofercie proponujemy zakwaterowanie w pokojach / domkach 2-osobowych, ale jeśli podróżujecie w trójkę, dajcie znać i sprawdzimy możliwość dostawki. Istnieje również możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego (szczegóły w zakładce Cena i świadczenia)

Wyżywienie: śniadania oraz obiadokolacje

Przykładowe noclegi:

Dzikie piękno Czarnogóry – terminy i ceny

Termin Wylot z KrakowaWylot z Wrocławia
07-14.06.22 3990 zł/os (4390 zł/os) 3990 zł/os (4390 zł/os)
20-27.09.22 3990 zł/os (4390 zł/os) 3990 zł/os (4390 zł/os)
04-11.10.22 3990 zł/os (4390 zł/os) 3990 zł/os (4390 zł/os)
Ewentualne dopłaty:
Dopłata do pokoju 1-osobowego 700 zł 700 zł
Miejsca obok siebie w samolocie i wcześniejsza odprawa on-lineod 40 zł/osod 40 zł/os
Dodatkowy duży bagaż podręczny o wadze 10 kg + priorytetowe wejście na pokładod 150 zł/sztod 150 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 10 kg od 150 zł/sztod 150 zł/szt
Bagaż rejestrowany o wadze 20 kgod 210 zł/szt od 210 zł/szt

Świadczenia zawarte w cenie:

 • Przelot na wybranej trasie wraz z opłatami lotniskowymi (szczegóły w zakładce Przeloty)
 • Mały bagaż podręczny
 • Transfery lotniskowe oraz przejazdy busem podczas realizacji programu 
 • Zakwaterowanie w pensjonatach / hotelach / bungalowach wg programu 
 • Pokoje / Domki 2-osobowe 
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji 
 • Suchy prowiant podczas trekkingu po PN Biogradska Góra
 • Opieka pilota
 • Ubezpieczenie Signal Iduna Europa PLUS (KL do 40.000 €, NNW do 20.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Składki na TFP i TFG (po 10 zł/os na każdy z funduszy) zostaną doliczone w ostatnim kroku rezerwacji.
 • Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 270-280 € (płatne na miejscu). W tej kwocie zawarte są wstępy do parków narodowych oraz do zwiedzanych obiektów (Monastyr Morača, Kotor, Katedra w Kotorze, Stary Bar), wypożyczenie rowerów i transport bagażu, rafting na rzece Tara z obiadem, rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej, degustacja ostryg i oliwy oraz canyoning na rzece Medjurijeci.
 • Opcje dla chętnych są dodatkowo płatne (zip line nad kanionem Tary, wspólne pieczenie barana)
 • Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.
 • Osoby podróżujące w pojedynkę mogą skorzystać z opcji dokwaterowania do pokoju 2-osobowego (dokwaterowanie do osoby tej samej płci). Uwaga! Z przyczyn obiektywnych Organizator nie jest w stanie zagwarantować, że zgłosi się inna osoba na dokwaterowanie. W takiej sytuacji Uczestnik będzie zobowiązany do dopłaty za pokój 1-osobowy. Organizator powiadomi Uczestnika o konieczności ewentualnej dopłaty najpóźniej na 14 dni przed planowanym wylotem, zaś brak innej osoby na dokwaterowanie nie może być powodem do rezygnacji z wycieczki.

Warunki płatności:

Przy zawarciu umowy poprosimy o zaliczkę w wysokości 30% wartości wycieczki. Dopłata do całości na 30 dni przed wyjazdem.

Opcje przelotu

Wyjazd Dzikie Piękno Czarnogóry realizowany będzie z Krakowa i Wrocławia.

Godziny lotów
Wrocław – Podgorica 11:45-13:30
Podgorica – Wrocław 13:55-15:40
Linia lotnicza: Ryanair

Kraków – Podgorica 11:05-12:45
Podgorica – Kraków 13:10-14:45
Linia lotnicza: Ryanair

Bagaż

 • RYANAIR – Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x25x20 cm i wadze do 10 kg
 • WIĘKSZY BAGAŻ PODRĘCZNY / BAGAŻ GŁÓWNY – Istnieje możliwość wykupienia innych opcji bagażowych – ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu.
 • MIEJSCA W SAMOLOCIE – Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w samolocie (bez wyboru konkretnych miejsc).
 • KARTY POKŁADOWE – Zgodnie z warunkami odprawy on-line karty pokładowe będą dostępne na 24 godziny przed planowanym lotem. Dla osób, które wykupią miejsca w samolocie, możliwe będzie wcześniejsze wystawienie kart pokładowych.

Inne informacje

 • Jeśli interesuje Cię inny port wylotu lub rezerwacja pakietu bez przelotu, poprosimy o kontakt.
 • Zmian w wycieczkach opartych o loty rejsowe można dokonać w zakresie, na jaki pozwala przewoźnik (dotyczy osób, które zakupiły przelot przez nasze biuro podróży).

Ubezpieczenie

Podczas wyjazdu Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Signal Iduna Europa PLUS. Pakiet zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 20.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Nasze ubezpieczenie Signal Iduna zostało rozszerzone o leczenie chorób spowodowanych przez Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje.

Istnieje również możliwość skorzystania z opcji zwiększenia kwoty ubezpieczenia. Polecamy również dokupienie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu. Obejmuje ono rezygnację z powodu wypadków losowych oraz w przypadku pozytywnego wyniku testu na COVID19.

 • Ubezpieczenie MAX – rozszerzenie pakietu podstawowego. Pakiet MAX zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 20.000 zł, OC do 40.000 €, bagażu do 3.000 zł, CHP oraz kwarantannę w kraju docelowym do kwoty 1.000 € – dopłata +50 zł;
 • Ubezpieczenie KR – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +5 % wartości wycieczki;
 • Ubezpieczenie KRCHP – ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych z ochroną rozszerzoną o COVID-19 i kwarantannę – dopłata +6 % wartości wycieczki.

Pełne warunki ubezpieczenia znajdziecie w zakładce Dokumenty Biura.

Praktyczne informacje

 • Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas realizacji programu zwiedzania odbywają się busikiem do wyłącznej dyspozycji naszej grupy, przy zachowaniu wszelkich przepisów sanitarnych.
 • Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub w Czarnogórze po przylocie.
 • W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe.
 • Na tydzień przed rozpoczęciem się wyjazdu zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów.
 • Do wjazdu do Czarnogóry wystarczy dowód osobisty (nie ma konieczności posiadania paszportu).
 • Posiadaczy paszportów tymczasowych mogą obowiązywać inne warunki wjazdowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym – prosimy o kontakt przed dokonaniem rezerwacji.
 • Od 11.03.22 przy wjeździe do Czarnogóry nie trzeba okazywać certyfikatów COVID ani wyników testu. Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień na temat zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie MSZ.
 • W przypadku programów autorskich staramy się, by były realizowane przez ludzi, którzy je stworzyli, jednak czasem zdarzają się wyjątkowe sytuacje. Jeśli okaże się, że autor programu nie może być z Wami podczas wyjazdu, program zrealizuje inna osoba. Oczywiście z podobną pasją i z ogromną wiedzą!

Zarezerwuj wyjazd

Wycieczkę Dzikie piękno Czarnogóry możesz zarezerwować wypełniając formularz. W krótkim czasie skontaktujemy się z Tobą w sprawie rezerwacji – potwierdzimy Ci wtedy cenę i poprosimy wtedy o więcej danych.

Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Dzikie Piękno Czarnogóry – Rezerwacja wyjazdu

Polityka Prywatności